Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
17 listopada 2016

Bezdomni koczują w obozowisku koło kościoła

Bezdomni koczują w obozowisku koło kościoła
fot. JastrzebieOnline.pl

W okolicy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki koczują bezdomni. Ich obozowisko znajduje się na terenie zalesionym, przy drodze prowadzącej do kościoła „na górce”. Okazuje się, że nie chcą skorzystać z oferowanej im pomocy i odmawiają opuszczenia miejsca. 

Obozowisko, składające się z kartonów, folii, szmat ukryte jest pomiędzy drzewami w jednym z jarów, tuż na zapleczu kościoła Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Jak informuje Straż Miejska dotychczas nie wpłynęło żadne zawiadomienie, że ktoś ma zastrzeżenia, co do tej grupy osób i zarzuca im działania niezgodne z prawem.

- Proponowaliśmy bezdomnym, aby skorzystali z noclegowni czy ogrzewalni. Wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej wielokrotnie rozmawialiśmy z nimi. Za każdym razem odmawiają opuszczenia zajmowanego przez nich terenu. Nie zgłosiła się też do nas żadna osoba, która byłaby pokrzywdzona działaniem zamieszkujących tam osób - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju Andrzej Salamon.

Także policja podejmowała interwencję w sprawie obozowiska przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki. 

- Policjanci wielokrotnie odwiedzają to miejsce. Jednak nie można ludzi je zamieszkujących zmusić do jego opuszczenia, do przyjęcia pomocy. Kiedy osoby te popełnią wykroczenie lub przestępstwo są karane. Otrzymują mandat, który w przypadku niezapłacenia, jest zamieniony na karę pozbawienia wolności - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. asp. Magdalena Szust.

Warto dodać, że na ulicy Północnej znajduje się ogrzewalnia, ale nie wszyscy bezdomni chcą z niej skorzystać, wolą koczować w prowizorycznych obozowiskach. Obsługa tego typu punktów wskazuje, że dla takich osób problemem jest konieczność zachowania trzeźwości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Ania 17.11.2016 20:24

Ale jesteście pełni zawiści - nie wstyd wam ?

kamil17.11.2016 19:46

Spalić ten grajdolek i nara. A ludzi do sprzątania ulic a jak nie chca to na górkę ale na cmentarz. Raczej się nie przydadzą.

ikaa17.11.2016 18:54

a potem znów podpalą na wiosnę...

do Artur od Zbig 17.11.2016 16:29

Nie martw się oni mają internet w smartfonie:) W kościele podczas mszy se go ładują:)

ewa 17.11.2016 16:28

No jak im tam wygodnie to niech sobie mieszkają, czego chcecie od ludzi

Artur17.11.2016 16:23

Do pracy a nie alkoholizowac się byleby dzień zlecial. Szkoda że nie mają internetu żeby to przeczytać. Ja bym ich szybko zarobku nauczył. Tacy ludzie prędzej czy pozniej trafiają do puchy za których my płacimy.

Dla zaciekawionych17.11.2016 11:57

Na okolicznym osiedlu domków mieszka sporo wpływowych ludzi naszego miasta i dlatego taka akcja.
To samo było na Północnej z ogrzewalnią ale tam tylko radny mieszka więc nic nie wskórał.

Pokaż wszystkie opinie (10)