Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 listopada 2016

Pijani rodzice opiekowali się 6-letnią córką

Pijani rodzice opiekowali się 6-letnią córką
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

To już nie pierwszy raz, kiedy stróże prawa interweniują wobec pijanych rodziców. Tym razem córką opiekowała się matka, która miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, ojciec odmówił poddania się badaniu. 

W niedzielę, 20 listopada, policjanci udali się na osiedle Przyjaźń, gdzie w domu wraz z pijanymi rodzicami miała przebywać 6-letnia dziewczynka. Rodzice usiłowali wprowadzić w błąd mundurowych, że dziecka nie ma w domu i przebywa u pełnoletniej siostry.

 - Zaraz po zamknięciu drzwi mundurowi, usłyszeli wołanie dziecka. Wrócili do środka, jednak 39-latka nadal zaprzeczała, aby córka była w domu. Wtedy też stróże prawa zauważyli w pokoju kołdrę, której wcześniej tam nie było, a pod nią chowającą się 6-latkę. Dziewczynka była wystraszona i zapłakana. Matka 6-latki miała w organizmie ponad 3 promile, ojciec odmówił poddania się badaniu na alkomacie. Na miejsce przyjechała 19-letnia siostra dziewczynki, która zapewniła jej właściwą opiekę. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem rodzice narazili życie lub zdrowie córki na niebezpieczeństwo, grozić im będzie kara nawet 5 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
pedro22.11.2016 19:55

Moralność wśród sąsiadów. A przecież większość z nas miał imprezy rodzinne, urodziny itp, zakrapiane. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

buhah22.11.2016 13:00

Przyjaźń gorsza powoli od Szerokiej ...

gość22.11.2016 12:25

13 dzielnica

Gość22.11.2016 9:10

Jest 500, jest 0,5.