Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
15 grudnia 2016

Górnicy wyszli na ulicę. Protestowali i blokowali drogę

  • Górnicy wyszli na ulicę. Protestowali i blokowali drogę
  • Górnicy wyszli na ulicę. Protestowali i blokowali drogę
  • Górnicy wyszli na ulicę. Protestowali i blokowali drogę
  • Górnicy wyszli na ulicę. Protestowali i blokowali drogę
Więcej zdjęć:

Dzisiaj, w czwartek górnicy z kopalni „Krupiński”, która została przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wyszli na ulice. Protestują przeciwko likwidacji kopalni. 

Około godz.14.30 zaczęła się blokada Drogi Wojewódzkiej 935 w Suszcu przez pracowników kopalni „Krupiński”, którzy nie mogą pogodzić się z decyzją o zamknięciu ich kopalni. Organizatorzy blokady zapewniają, że jest to tylko jedna z form protestu, które będą jeszcze organizowane.

Osoby biorące udział w blokadzie wznoszą m.in. hasła: „PiS – PO jedno zło”.

Pracowników z „Krupińskiego” wspierają związkowcy ze Związku Zawodowego „Jendość” JSW. Oskar Karwacki z „Pniówka” mówi, że pracownicy nie rozumieją, dlaczego zamyka się kopalnie z milionowymi zasobami węgla i ważną koncesją na jego wydobycie.

- Trudno się dziwić kolegom, że protestują. Ta decyzja jest niezrozumiała i nielogiczna – mówi.

Górników z „Krupińskiego” wsparli również pracownicy kopalni „Makoszowy” w Zabrzu. Od rana w tej kopalni trwa protest pod ziemią, w którym bierze udział 35 górników. Także ta koplania została przeznaczona do likwidacji. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie dalsza likwidacja kopalń? Będzie dalsza likwidacja kopalń?

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
olek18.12.2016 10:18

Ni ma źle skoro kadrusy bawią sie na węgrach! a wycieczki mają zaplanowane na nastepny rok!

Gość18.12.2016 9:22

Tak Mobi, przez działania PO górnictwo stało nad przepaścią, ale dzięki objęciu władzy przez PiS i dzięki osobistym działaniom prezesa, udało się zrobić krok do przodu.

Gorol17.12.2016 22:48

Za 500 Zł sprzedali swoją kopalnię niech z tego teraz żyją. Tak fajnie związkowcy hanysów ryczeli na Tuska za jego rządów teraz dostali nagrodę od swych ulubieńców - Jarusia gnoma. Powiedzcie działacze związkowi górnikom - tym dołowym że to wy załatwiliście to dla nich.

biks17.12.2016 16:25

Przeciez nikt nikogo nie zwalnia. Górnicy otrzymali oferty pracy w innych kopalniach. Tracą tylko osoby które żerowa?y na kopalni!!!

jasiu17.12.2016 11:34

rozgonić to towarzystwo

Do yeti16.12.2016 21:57

Stocznie miały się źle ze związkowcami teraz tam jest mnóstwo małych firemek bez ZZ i zbędnej biurokracji i mają się wspaniale. tylko o tym się nie pisze bo po co jak jest im lepiej.

Maior16.12.2016 21:50

To nie Polski nie stać na kopalnie tylko kopalni nie stać na Polskę. Wyłączcie telewizory, włączcie myślenie!

Pokaż wszystkie opinie (16)