Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 stycznia 2017

Uwaga na zanieczyszczone powietrze!

Uwaga na zanieczyszczone powietrze!
fot. pixabay

Dzisiaj, w poniedziałek, na terenie aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej przewiduje się przekroczenie stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu. Dlatego zaleca się podwyższoną ostrożność dla osób chorych, kobiet w ciąży i dzieci.  

Warunki meteorologiczne, ujemne temperatury powietrza, powodują, że występują trudności z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

 - Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem - informują służby wojewody śląskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
do Smutas10.01.2017 22:38

Twoja wiedza na temat dzielnic Jastrzębia jest zerowa. Ja mieszkam w dzielnicy Bzie, gdzie jest skupisko ponad dwudziestu nowo wybudowanych domów i tylko dwa z tych domów ogrzewane są węglem, reszta gazem i prądem. Żyje nam się i oddycha wspaniale. Nie zdziwił bym się gdyby rybniczanie przyjeżdżali do nas pooddychać świezym powietrzem. Nawiasem mówiąc nie śmiejmy się z rybniczan, tylko im współczujmy,ze muszą tam mieszkać.

Do Smutas 10.01.2017 20:15

Masz rację ale te społeczeństwo tego nie rozumie tylko warczy a w końcu tak będą warczeć że zagryzą się sami.

Smutas10.01.2017 18:30

Podniecamy się Rybnikiem, Wodzisławiem, ale tam jest tzw. stare miasto, gdzie w starych kamienicach palą syfem i wszystko kumuluje się nad centrum (było tak zawsze, tylko nie w takim stopniu jak teraz). Jastrzębie jest rozproszone, a osiedle dobrze zaprojektowane (są tunele wietrzne). Niestety, obrzeża miasta są zadymione bardzo (Moszczenica, Bzie, Ruptawa) i tam pewnie normy są przekroczone, podobnie jak w Rybniku. Można to nawet wyczuć nosem. Ale to są skupiska domków nowobogackich, którzy opalają tanio, bo na kredyt nie starcza.

Efka10.01.2017 14:57

Wczoraj musiałam odebrać dyskietkę w Rybniku i nie miałam z kim zostawić dziecka, żeby nie jechało ze mną do tego rybnickiego Czarnobyla, i do dzisiaj dziecko kaszle od tego smogu.

Gość10.01.2017 2:00

Do omasz. Jasnowidzem jesteś że wiesz czym nie pali się w Jastrzębiu. W Jastrzębiu też nie brakuje smrodu i czarnego dymu z nie jednego komina.

Poszukać na podwórku!09.01.2017 19:57

A przyglądał się ktoś prądom powietrza? Zanieczyszczenia z Czeskiej elektrowni większość roku wieje właśnie z południa do nas a kochane nasze EC i ich elektrofiltry? Wiem że jeszcze kilka lat do tyłu były nakazy wyłaniania na noc.

Observer09.01.2017 18:28

A skąd wiadomo skoro nawet stacji pomiarowej w miescie nie ma...będzie dom solidarności i rynek (sic!) Może program dla mieszkańców dofinansowania redukcji zanieczyszczeń przez wymianę pieców co z dopłatą? I koniecznie stacja badane z Wodzisławia czy Żor to chyba nie za bardzo dotyczą naszego miasta.

Pokaż wszystkie opinie (26)