Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
9 stycznia 2017

Uwaga na zanieczyszczone powietrze!

Uwaga na zanieczyszczone powietrze!
fot. pixabay

Dzisiaj, w poniedziałek, na terenie aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej przewiduje się przekroczenie stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu. Dlatego zaleca się podwyższoną ostrożność dla osób chorych, kobiet w ciąży i dzieci.  

Warunki meteorologiczne, ujemne temperatury powietrza, powodują, że występują trudności z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

 - Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem - informują służby wojewody śląskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ławka, która będzie ostrzegać przed smogiem powstała w garażu Ławka, która będzie ostrzegać przed smogiem powstała w garażu

Wiadomo, kto dostanie dofinansowanie - jest lista Wiadomo, kto dostanie dofinansowanie - jest lista

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
do Smutas10.01.2017 22:38

Twoja wiedza na temat dzielnic Jastrzębia jest zerowa. Ja mieszkam w dzielnicy Bzie, gdzie jest skupisko ponad dwudziestu nowo wybudowanych domów i tylko dwa z tych domów ogrzewane są węglem, reszta gazem i prądem. Żyje nam się i oddycha wspaniale. Nie zdziwił bym się gdyby rybniczanie przyjeżdżali do nas pooddychać świezym powietrzem. Nawiasem mówiąc nie śmiejmy się z rybniczan, tylko im współczujmy,ze muszą tam mieszkać.

Do Smutas 10.01.2017 20:15

Masz rację ale te społeczeństwo tego nie rozumie tylko warczy a w końcu tak będą warczeć że zagryzą się sami.

Smutas10.01.2017 18:30

Podniecamy się Rybnikiem, Wodzisławiem, ale tam jest tzw. stare miasto, gdzie w starych kamienicach palą syfem i wszystko kumuluje się nad centrum (było tak zawsze, tylko nie w takim stopniu jak teraz). Jastrzębie jest rozproszone, a osiedle dobrze zaprojektowane (są tunele wietrzne). Niestety, obrzeża miasta są zadymione bardzo (Moszczenica, Bzie, Ruptawa) i tam pewnie normy są przekroczone, podobnie jak w Rybniku. Można to nawet wyczuć nosem. Ale to są skupiska domków nowobogackich, którzy opalają tanio, bo na kredyt nie starcza.

Efka10.01.2017 14:57

Wczoraj musiałam odebrać dyskietkę w Rybniku i nie miałam z kim zostawić dziecka, żeby nie jechało ze mną do tego rybnickiego Czarnobyla, i do dzisiaj dziecko kaszle od tego smogu.

Gość10.01.2017 2:00

Do omasz. Jasnowidzem jesteś że wiesz czym nie pali się w Jastrzębiu. W Jastrzębiu też nie brakuje smrodu i czarnego dymu z nie jednego komina.

Poszukać na podwórku!09.01.2017 19:57

A przyglądał się ktoś prądom powietrza? Zanieczyszczenia z Czeskiej elektrowni większość roku wieje właśnie z południa do nas a kochane nasze EC i ich elektrofiltry? Wiem że jeszcze kilka lat do tyłu były nakazy wyłaniania na noc.

Observer09.01.2017 18:28

A skąd wiadomo skoro nawet stacji pomiarowej w miescie nie ma...będzie dom solidarności i rynek (sic!) Może program dla mieszkańców dofinansowania redukcji zanieczyszczeń przez wymianę pieców co z dopłatą? I koniecznie stacja badane z Wodzisławia czy Żor to chyba nie za bardzo dotyczą naszego miasta.

Pokaż wszystkie opinie (26)