Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
1 lutego 2017

Roman Foksowicz został zastępcą Prezydenta Miasta

Roman Foksowicz został zastępcą Prezydenta Miasta
fot. UM Jastrzębie

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o roszadach personalnych w kierownictwie Urzędu Miasta. Stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta objął Roman Foksowicz, zastępując Ryszarda Rakoczego. 

W poniedziałek, swoją dwuletnią pracę na stanowisku zastępcy prezydenta zakończył Ryszard Rakoczy. Od grudnia 2014 roku sprawował pieczę m.in. nad resortami architektury, geodezji, infrastruktury czy zamówień publicznych.

- Dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było pracować, za owocną współpracę. Przede mną nowe wyzwania. Mam nadzieję, że z nałożonych na mnie obowiązków wywiązałem się dobrze - mówił Ryszard Rakoczy.

W środę, 1 lutego, jego miejsce zajął Roman Foksowicz.

 - Od lat działam na rzecz miasta. Powołanie mnie na stanowisko zastępcy prezydenta traktuję jako duże wyróżnienie i obowiązek wobec jego mieszkańców -  deklaruje Roman Foksowicz.

Roman Foksowicz ukończył pięcioletnie studia magisterskie na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez sześć lat pracował w jastrzębskim Urzędzie Miasta. Następnie objął stanowisko dyrektora w biurze poselskim, a ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2010 roku jest radnym Rady Miasta, klub Platforma Obywatelska.

Nowemu zastępcy prezydenta będą podlegać wydziały: Architektury, Geodezji i Kartografii, Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, Mienia, Funduszy Pomocowych i Nadzoru Właścicielskiego oraz Biuro Zamówień Publicznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ryszard Rakoczy w Klubie Radnych Wspólnota Samorządowa Ryszard Rakoczy w Klubie Radnych Wspólnota Samorządowa

Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie? Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
obserwator27.03.2017 6:59

To najtrudniejsza kadencja Rady Miasta ze względu na hamulcowych nie tylko z pis.

Bombalina05.02.2017 9:40

Ciekawe co na to ich mocodawca poseł Krzysztof?

Gość04.02.2017 20:45

A komu liże cztery litery Ania Hetman?

do godz. 23:3604.02.2017 16:28

Pani sekretarko. To chyba pani była pijana, jak chciała w urzędzie nielegalnie zdobyć wiadome informacje. Chyba dalej pani pije i nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nikt nie pisze, że pan Żmudziński był zatrudniony jako radca. Co nie zmienia faktu jak oboje jesteście żałośni. Wzywać prezydenta do publicznych wyjaśnień po komentarzu internauty. Tylko po kilku głębszych można się tak kompromitować. Ten cały kiepski mecenas myśli, że sam może wydawać opinie, a innym zabrania. Gębę sobie wyciera w kampanii liberalnymi słusznymi ideałami (głoszonymi przez Korwina). A przykleił się teraz do socjalistycznych nacjonalistów z PiS. Pewnie za obiecaną posadkę.

do godz. 22.1203.02.2017 23:41

Masz rację, decyduje Hetman, a nie powinna - to jest niezgodne z przepisami prawa.

do godz. 16.5803.02.2017 23:36

Pan Żmudziński nie był zatrudniony w urzędzie jako radca prawny. Nigdy nie zamierzał być wiceprezydentem. Dobrze, że SAM podziękował za pracę i odszedł z tego cyrku. Co tobie obiecali, że liżesz cztery litery i oczerniasz innych? Czy tobie ktoś zabraniał uczyć się? Sprawdź swoje oszołomienie, porażkę i uzależnienie. Skorzystaj z lekarza specjalisty, plujesz jadem. Zachowujesz się jak oszołom swoją porażką. Kompletny brak kultury. Należy mieć nadzieję, że kolejny prezydent będzie z PiS!!!

do Kaśka03.02.2017 22:12

To nie Rakoczy potraktował. O zatrudnieniu w Daszku decyduje prezydent, czyli Hetman.

Pokaż wszystkie opinie (42)