Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 lutego 2017

700 wyroków w mieście czeka na wykonanie

700 wyroków w mieście czeka na wykonanie
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Ponad 700 wyroków o eksmisję wydanych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju czeka na wykonanie. Orzeczenia zapadły w stosunku do osób, które nie regulowały swoich zobowiązań czynszowych. 

W przypadku zasądzenia wyroku o eksmisję z lokalu zajmowanego w zasobach spółdzielni mieszkaniowych magistrat jest zobowiązane zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze. Niestety, ze względu na ograniczoną ilość mieszkań komunalnych i socjalnych tak się nie dzieje.

Jeśli samorząd nie jest w stanie zapewnić osobom do tego uprawnionym mieszkania socjalnego, jest zobowiązany płacić odszkodowanie spółdzielni mieszkaniowej lub innym podmiotom. Sprowadza się to do płacenia czynszu za osoby, którzy tego nie robią.

Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu? Wiadomo, że mieszkań z dnia na dzień nie przybędzie. Kiedyś w jastrzębskim samorządzie rozważano wykorzystanie do tych celów tymczasowych mieszkań socjalnych, popularnych kontenerów. Warunki mieszkania w nich są niższe, niż w tradycyjnych blokach. Jednak mogłyby one podziałać mobilizująco na tych, którzy uchylają się od płacenia za siebie, a dysponują środkami finansowymi.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
jbie10.02.2017 15:21

Powinni postawić osiedle kontenerów ,jak w innych miastach jest i tam kierować ludzi.nie jeden zaczął by spłacac i płacić .

Janka10.02.2017 12:05

U nas w bloku mieszkała kobieta z mężem w tzw lokalu socjalnym nie płacili czynszu eksmisja i co słyszę od niej dostała kolejne piękne mieszkanie w zdroju ........bez komentarza

kolega09.02.2017 20:30

To dlaczego Miasto sprzedawało na siłę mieszkania komunalne za bezcen? Ile osób zaraz je odsprzedało po cenach wolnorynkowych? Czy zwrócili miastu otrzymane rekompensaty??? Dzięki temu Miasto natworzyło "nowobogackich".

ale jaja09.02.2017 18:07

OD kwietnia na zielona trawke ich

seboc09.02.2017 14:20

Kancelarie komornicze to najszybciej rozwijajacy sie i najbardziej perspektywiczny jastrzebski biznes.
Jedna oczekujaca eksmisja na 128 mieszkancow.
Szkoda, ze zburzono hotel "Diament", moglby sluzyc za komorniczy biurowiec.

Heniek 09.02.2017 13:09

A my za tych lebrów płacimy!

mieszkaniec09.02.2017 12:44

Miasto się rozwija

Pokaż wszystkie opinie (9)