Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 marca 2017

Policja ostrzega przed szaleństwem na motocyklach

Policja ostrzega przed szaleństwem na motocyklach
fot. pixabay

Sezon motocyklowy już rozpoczęty. Policja ostrzega, żeby zamiast miłej wiosennej wycieczki nie doszło do tragedii i apeluje wielbicieli motocykli o rozwagę. 

Na śląskich drogach w bieżącym roku zginęło już dwóch motocyklistów. Policjanci śląskiej drogówki są w posiadaniu materiału filmowego z marca br., na którym widać skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grupy motocyklistów. Kilku kierujących, w ciągu kilkunastu sekund dopuszcza się kilkudziesięciu wykroczeń. Tylko szczęście i opanowanie kierujących samochodami nie doprowadziło do poważnego zderzenia.

- Motocyklistów można podzielić na tych, dla których jazda motocyklem jest pasją, a przepisy kodeksu drogowego "określają zasady gry". Drudzy to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie wszelkich barier bezpieczeństwa drogowego, przede wszystkim poprzez przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Ta właśnie grupa brawurowych motocyklistów próbuje stworzyć w społeczeństwie wizerunek motocyklistów, jako nieodpowiedzialnych szaleńców drogowych. Dlatego też policyjne patrole, w sposób szczególny zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami i stan techniczny ich "maszyn" - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że tylko odpowiedzialna jazda motocyklem zachęci innych kierujących do przychylnego odbioru hasła "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie" i wtedy, gdy będzie to możliwe, zgodne z przepisami, ułatwią przejazd motocyklowi będącemu mniejszych gabarytów niż samochód. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
zdumiona28.03.2017 10:57

do szofer - a gdzie Ty masz te tory wyścigowe? patrz lepiej w lusterka

szofer28.03.2017 7:48

Ja mam propozycję dla kierowców samochodów;gdy stajemy przed światłami ustawiać się tak by żaden motorniczy nie mógł ominąć w końcu przepisy o ruchu drogowym chyba obowiązują wszystkich a zwłaszcza prędkość.Tak się zastanawiam dlaczego policja nie reaguje na przekroczone prędkości motocyklistów! Chcą szybko jeździć proszę bardzo do klubów na tory wyścigowe.

do rich27.03.2017 21:29

Gdy stoją samochody w korku czy na światłach a motocykl je wymija to jest to zgodne z prawem. Jeśli są w ruchu to nie może, ale jesli stoją to może i nie łamie prawa. A jeśli ci żal d... ściska to przesiądź się n 125 albo zrób sobie "A", może wtedy będziesz myślał mądrzej a nie jak typowy buc zazdrośnik.

Alojz 27.03.2017 15:46

Do Rich. Ma miejsce to omija i co ci to przeszkadza? Dotyka,ociera ci samochód? tylek cie boli bo nie musi stać w korku bo sprawnie go wyprzedzi i zawsze jest 1 na światłach? Tym charakteryzuje się jednoslad że sprawnie się porusza po drodze. Otwórz celowo drzwi a na kasku zostawisz nos zazdrosny bucu

RICH27.03.2017 14:57

Nic do nich nie mam, ale jak jeżdzą rozwanie ale jak widzę gdy stoją samochody na światłach a oni ich omijają jadąc pomiędzy nimi to mam ochotę otworzyć drzwi bo ten kto tak robi TO NIE MA ROZUMU i powinien jeździć hulajnogą na placu zabaw !

Kolano27.03.2017 12:55

Jak byłem młody też fajnie było pędzić na ETZ-250, ale to stare czasy .

Prawo27.03.2017 12:34

Ci którzy łamią prawo o ruchu drogowym poświadczają, że nie są sprawni umysłowo. A to umożliwia cofnięcie im prawa jazdy z powodu zagrożenia jakie generują.

Pokaż wszystkie opinie (8)