Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
10 kwietnia 2017

Sezon na kradzieże rowerów ruszył

Sezon na kradzieże rowerów ruszył
fot. sxc.hu

Rowerzyści pootwierali piwnice i wyjęli swoje ukochane dwa kółka. Wiosna w pełni, a więc czas rowerowych wycieczek ruszył. Jednak złodzieje czyhają na nasze pojazdy i nierzadko dochodzi do ich kradzieży. 

Także Komenda Miejska Policji zwraca uwagę na to, że złodzieje nie śpią i musimy zwracać uwagę na swój rower.

- Wiosna i lato to czas dający nam szansę na korzystanie z jednego z ulubionych środków transportu - roweru. Służy nam nie tylko w codziennym życiu, jako alternatywa dla samochodu. Chętnie wykorzystywany jest także do uprawiania sportu, bądź po prostu dla rozrywki. Wszechstronność i przydatność to nie jedyne zalety roweru. Coraz częściej, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi lub dobremu wyposażeniu zwraca na siebie także uwagę otoczenia. Niestety nie tylko rowerzystów, ale i złodziei - informuje jastrzębska policja.

Mundurowi radzą, aby oznakować rower, tak, aby możliwa była jego identyfikacja w razie kradzieży. Można też sfotografować dwukołowiec Dobrze też w przypadku pozostawienia roweru w czasie wycieczki zastosować różnego rodzaju zapięcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
K10.04.2017 23:03

Dwóch złodziei wpadło w zasadzkę podstawionego roweru. Przyjechali z innego, oddalonego miasta samochodem z zamiarem ukradzenia 2-3 dobrych rowerów. Na drugim zostali złapani. Już nie będą kraść. Na pewno.

Andrzej 10.04.2017 10:01

Fela.do dmuchania opon.buźka,miłego dzionka

Fela10.04.2017 8:28

Andrzej Ty zaraz myślisz o jednym

Andrzej 10.04.2017 8:20

Do Fela,a potem szukasz kogoś do dmuchania

Fela10.04.2017 7:14

Jak zostawiam rower pod sklepem to zawsze spuszczam powietrze skutkuje.