Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
10 kwietnia 2017

Sezon na kradzieże rowerów ruszył

Sezon na kradzieże rowerów ruszył
fot. sxc.hu

Rowerzyści pootwierali piwnice i wyjęli swoje ukochane dwa kółka. Wiosna w pełni, a więc czas rowerowych wycieczek ruszył. Jednak złodzieje czyhają na nasze pojazdy i nierzadko dochodzi do ich kradzieży. 

Także Komenda Miejska Policji zwraca uwagę na to, że złodzieje nie śpią i musimy zwracać uwagę na swój rower.

- Wiosna i lato to czas dający nam szansę na korzystanie z jednego z ulubionych środków transportu - roweru. Służy nam nie tylko w codziennym życiu, jako alternatywa dla samochodu. Chętnie wykorzystywany jest także do uprawiania sportu, bądź po prostu dla rozrywki. Wszechstronność i przydatność to nie jedyne zalety roweru. Coraz częściej, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi lub dobremu wyposażeniu zwraca na siebie także uwagę otoczenia. Niestety nie tylko rowerzystów, ale i złodziei - informuje jastrzębska policja.

Mundurowi radzą, aby oznakować rower, tak, aby możliwa była jego identyfikacja w razie kradzieży. Można też sfotografować dwukołowiec Dobrze też w przypadku pozostawienia roweru w czasie wycieczki zastosować różnego rodzaju zapięcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
K10.04.2017 23:03

Dwóch złodziei wpadło w zasadzkę podstawionego roweru. Przyjechali z innego, oddalonego miasta samochodem z zamiarem ukradzenia 2-3 dobrych rowerów. Na drugim zostali złapani. Już nie będą kraść. Na pewno.

Andrzej 10.04.2017 10:01

Fela.do dmuchania opon.buźka,miłego dzionka

Fela10.04.2017 8:28

Andrzej Ty zaraz myślisz o jednym

Andrzej 10.04.2017 8:20

Do Fela,a potem szukasz kogoś do dmuchania

Fela10.04.2017 7:14

Jak zostawiam rower pod sklepem to zawsze spuszczam powietrze skutkuje.