Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 kwietnia 2017

WSS nr 2: Potrzeba 10 mln zł na Oddział Pediatryczny

WSS nr 2: Potrzeba 10 mln zł na Oddział Pediatryczny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju potrzebuje 10 mln zł na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego z ulicy Krasickiego do głównej siedziby. Pojawiła się szansa na zdobycie pieniędzy. 

- W grudniu okaże się czy nasz projekt, który zakłada przeniesienie Oddziału Pediatrycznego do siedziby głównej naszego szpitala otrzyma dofinansowanie. Zmiana siedziby tego oddziału pochłonie ok. 10 mln zł z czego 85 proc. będzie stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych - mówiła Grażyna Kuczera, dyrektor WSS nr 2.

Obecnie dzieci, które są hospitalizowane na ulicy Krasickiego na niezbędne badania diagnostyczne są przewożone do siedziby głównej WSS nr 2. W dotychczasowej siedzibie mali pacjenci mają do dyspozycji ciasne pokoje, w których przebywają wraz z rodzicami. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku  Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Cysia 11.04.2017 8:23

Chciała bym najpierw zobaczyć statystyki szczegółowe z tego szpitala.

Do fgjjkljgf10.04.2017 22:01

Ok. Nie dawaj... Ale jak zachowujesz to jedź po pomoc też do Afryki...

Zeb10.04.2017 21:21

Przecież był w planach cały trakt porodowy oddziałem dziecięcym teraz jest spółka węglowa więc trzeba być konsekwentny a płacze i lament teraz są śmieszne

mecenas10.04.2017 16:46

Dawno powinno to być zrobione. Widziałem te warunki. To wstyd! mam nadzieję, że najmłodsi pacjenci już nie będą musieli być dowożeni na kazde badanie do szpitala głównego.

@10.04.2017 15:59

To pomagaj a nie pisz komentarzy w internecie

fgjjkljgf10.04.2017 15:54

Ani grosza bym nie dal wss nr2 ! Wole pomoc glodnym dziecia z afryki !