Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 kwietnia 2017

Z matematyką za pan brat

Z matematyką za pan brat

Z zawiłościami matematycznymi królowej nauk zmierzyli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas Miejskiego Konkursu Matematycznego. Byli to najlepsi uczniowie jastrzębskich szkół, którzy pasjonują się matematyką. 

W czwartek, 20 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 odbył się finał XIV Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronat konkursu objęła Pani Prezydent Miasta Anna Hetman. Stroną organizacyjną przedsięwzięcia zajęli się dyrektor ZS nr 1 Patryk Mochnacz, doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska oraz wybrani nauczyciele matematyki pracujący w komisji konkursowej.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym (10 lutego 2017 roku)  i miejskim – finał 20 kwietnia br. Do etapu miejskiego zakwalifikowało się 13  uczniów z jastrzębskich szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3,  ZS nr 5, ZS nr 6 oraz Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Uczniowie, którzy zmierzyli się z zawiłościami matematycznymi mieli do rozwiązania 9 zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie zadań wynosił  90 minut.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Piotr Mirosław z Zespołu Szkół nr 6

II miejsce – Jakub Zając z Zespołu Szkół nr 1

III miejsce – Jakub Szymański z Zespołu Szkół nr 6

Wyróżnienia otrzymał Radosław Matuszczyk z Zespołu Szkół nr 6

- Wszystkim gratuluję i życzę dalszego pasjonowana się matematyką - podziękowała młodzieży za udział w konkursie doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze

Uczniowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny Uczniowie dowiedzieli się czym jest czyn karalny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Alicja24.04.2017 21:53

Od razu widać, która szkoła najlepsza. :)