Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
4 maja 2017

Ruszył maraton maturalny

Ruszył maraton maturalny Matura w ZS nr 2
fot. kb /jastrzebieonline

W tym roku kasztany nie zakwitły, jednak nie przeszkodziło to w inauguracji maratonu maturalnego. W czwartek o godzinie 9:00 ruszył pierwszy egzamin. Tysiące abiturientów w całej Polsce, również w Jastrzębiu-Zdroju zasiadło do rozwiązania testu z języka polskiego, ale to dopiero początek. 

Egzaminy maturalne potrwają prawie do końca maja. Każdy ze zdających ma przed sobą część pisemną na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz język mniejszości narodowej (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej. Poza tym absolwenci przystępują do części ustnej z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i języka mniejszości narodowej  (wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej).

Jak zwykle przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu młodym ludziom towarzyszy stres. Młodzież w Zespole Szkół nr 2, przypominała sobie nazwiska autorów lektur szkolnych, Mrożek, Wyspiański, Sienkiewicz - wymieniali  na szkolnym korytarzu.  Niektórzy mówili, że planują studia, marzy im się ciekawa praca, ale w tym momencie najważniejszy był dla nich ten moment i ten egzamin.

W Jastrzębiu do egzaminu maturalnego przystąpiło 721 absolwentów,  380 licealistów i 341 uczniów techników.

Młodym ludziom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie? Matura - pogrom na matematyce. Jak wypadło Jastrzębie?

Maturzyści zaczynają maraton egzaminacyjny  Maturzyści zaczynają maraton egzaminacyjny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mobi04.05.2017 20:43

matura maturą a po twarzach nauczycieli widać lewą stronę :)

Alicja04.05.2017 17:10

Świetny filmik z 'Sobieskiego'.
Widać tam dobra atmosferę.