Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
17 maja 2017

Wiceminister energii wizytował JSW. Wkrótce strategia do 2030r.

Wiceminister energii wizytował JSW. Wkrótce strategia do 2030r.
fot. JSW / Tomasz Siemieniec, Dawid Lach

We wtorek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski wraz z grupą parlamentarzystów odwiedził Jastrzębską Spółkę Węglową. Zjechał pod ziemię w kopalni „Budryk” i spotkał się z kierownictwem spółki. Stwierdził, że strategia „Jastrzębskiej” do roku 2030 zostanie ogłoszona jeszcze przed wakacjami. 

W kopalni Budryk w Ornontowicach. Chodzi o uruchomienie poziomu 1290, który pozwoli górnikom na dotarcie do nowych złóż węgla koksowego. To najgłębsza i najcenniejsza inwestycja spółki.

- W ciągu najbliższych dwóch lat zakład przeróbczy kopalni Budryk zostanie zmodernizowany i przygotowany do produkcji wysokiej, jakości węgla koksowego. Dzięki temu spodziewamy się wzrostu produkcji węgla koksowego z 35 do 59 procent. A to poprawi wyniki całej spółki powiedział Daniel Ozon pełniący obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak informuje JSW, do poziomu 1290 wykonano wyrobiska korytarzowe. W trakcie realizacji jest uruchomienie wyciągu szybowego i wykonanie pełnej infrastruktury. Intensywne prace trwają tez na powierzchni zakładu. Pierwsza tona węgla koksowego typu hard ma zostać wydobyta w 2019 roku. Zgodnie z nową strategią spółki, najpóźniej w 2020 roku węgiel koksowy będzie stanowił około 80-85 procent ogółu produkcji.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, przy okazji wizyty w JSW, powiedział, że jest to kolejna spółka, która już wkrótce ogłosi wieloletnią strategię firmy do roku 2030. Według zapowiedzi wiceministra ma się to stać jeszcze przed wakacjami. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Zmenczony19.05.2017 13:56

Nie o te mi chodziło.

Do nie narobionego:19.05.2017 12:43

5 dni po 5 latach na dole a 8 dni po 10 latach pracy na dole. Pod warunkiem że nie masz za dużo L4 bo poniżej (nie pamiętam jakiej ilości dni przerobionych w roku) jakiegoś limitu - nie należny się w danym roku.

Zmenczony19.05.2017 8:48

A kiedy urlopy górnicze?

Do piotra18.05.2017 10:55

Są specjalne aparaty a na dodatek te "nie specjalne" mają szereg obostrzeń i nadają się do robienia zdjęć.Trzeba spełnić tylko kilka warunków. Więc nie wymądrzaj się. Bo jesteś jednym z tych co też psioczą na alkosensory ale trzeźwych kierowców chcą.

do inzyniera17.05.2017 23:38

Na Boryni nima co fedrowac bo prawie wszystko wybrane i tu jest wlasnie problem

PIOTR17.05.2017 23:34

Mam pytanie. Czy obaj fotografowie mieli dopuszczenie na aparatu do użytku na dole? Główne zdjęcie jest podpisane JSW ale ten gość w tle też robi zdjęcia. Jeśli nie miał dopuszczenia to w normalnych warunkach za takie coś jest prokurator.

inżynier17.05.2017 22:52

Tak miał, ale w ogóle nie rozjechane i nieudostępnione. Budryk też wydobywa teraz i wcześniej energetyczny + gazowo-płomienny z tym, że tam już dużo wcześniej zaczęli inwestować w pozyskanie tego najbardziej wartościowego węgla jakim jest ortokoksowy. Jak widać z zapowiedzi sięgną po niego dopiero za 2 lata, więc trochę jeszcze czasu minie. Poza tym Krupiński wydobywał więcej kamienia niż węgla, nawet tego energetycznego. Strategia JSW jest taka, a nie inna. Węgiel jest taki, a nie inny, tego też nie zmienisz.

Pokaż wszystkie opinie (27)