Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 maja 2017

Coraz więcej samochodów w mieście

Coraz więcej samochodów w mieście
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Coraz trudniej jest znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu przed blokiem czy w mieście. Tworzą się też korki na ulicach. Jedną z przyczyn tej sytuacji jest wzrastająca liczba aut w Jastrzębiu. 

Według danych urzędu Miasta co roku systematycznie przybywa u nas samochodów.

W 2014 roku było ich ogółem  57 074. Nowo zarejestrowane samochody osobowe to 471, a ciężarowe - 81. W 2015 roku samochody ogółem - 58 131, nowo zarejestrowane osobowe - 499, a ciężarowe 29.  W roku 2016 – samochody ogółem - 59 595, nowo zarejestrowane osobowe - 501, a ciężarowe - 41.

Być może sposobem na zminimalizowanie korków w mieście jest korzystanie z rowerów (wkrótce pojawią się rowery miejskie) lub środków komunikacji publicznej. Czasem można też zrobić użytek z własnych nóg. W każdym razie poruszanie się samochodem nie jest już tak komfortowe, kiedy nie ma go gdzie zaparkować.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów (znowu) na Pszczyńskiej Zderzenie samochodów (znowu) na Pszczyńskiej

Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów? Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Prawdomowny22.05.2017 12:38

Doskonale rozumiem, ze budowa piętrowego parkingu nie należy do tanich ale tworzenie bezsensownych projektów, wizualizacji i wydawanie pieniędzy na pierdoly tez kosztuje. Tutaj nie ma konkretnego zarządcy, który umiałby właściwie działać co miałoby przełożenie na poprawę jakości życia i poruszania się po mieście. Co oni nam podsuwają? Ładowarki indukcyjne? Dyskotekę na rondzie? A o podstawowych i najbardziej potrzebnych wynalazkach ludzkości cisza..

ja121.05.2017 12:07

Ciekawe jak sobie poradzić bez auta w tym mieście? Przecież komunikacja leży i kwiczy. Do pracy też trzeba dojechać. Gdziekolwiek poza miasto też trzeba dojechać. Nie każdy jest spędza czas na rowerku i ma masę czasu.

Do Prawdomówny20.05.2017 22:27

Jest sporo rozwiązań. Ale wszystkie bardzo kosztowne. Pieniędzy w kasie miasta nie ma aż tak dużo. To nie worek z forsa bez dna. Nikt nie da ich. Większość ludzi rozumie siebie i swoje ograniczenia w wydatkach, zależnych od zarobków. Ale miasta, czy państwa już nie potrafią zrozumieć choć to proste, bo działa tak samo.

Osa20.05.2017 21:46

Bez samochodu nie da się żyć w tym mieście. Większość zakładów pracy znajduje się w innych miejscowościach lub spooory kawałek od "centrum". Powodzenia w dojeździe do pracy przy pomocy transportu zbiorowego - stracony czas, nerwy i pieniądze.

do pieter20.05.2017 17:01

płacisz podatki na policję to niech ruszą cztery litery

pieter20.05.2017 11:19

Parkować z głową i zająć sie porzuconymi wrakami na parkingach tak jak np przy ulicy wrocławskiej 19 porzucony gruchot w rogu parkingu od wielu miesięcy niech straż miejska zajmie się tym.

sebastian20.05.2017 9:45

zacofane ,,miasto,,

Pokaż wszystkie opinie (21)