Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 czerwca 2017

Kobieta chciała popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu

Kobieta chciała popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

25-letnia kobieta, mieszkanka Jastrzębia,  chciała popełnić samobójstwo, skacząc z wiaduktu znajdującego się  w sołectwie Szeroka. Interwencja policjanta zapobiegła najgorszemu. 

Do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałkowy wieczór na ul. Powstańców Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny komendy odebrał około godz. 22:30 telefon od mieszkanki naszego miasta, która oświadczyła, iż w mieszkaniu znalazła list pożegnalny córki i nie może nawiązać z nią kontaktu. Kobieta skontaktowała się również z drugą córką, która ustaliła, że siostra bliźniaczka może znajdować się w rejonie wiaduktu przy byłej piekarni w dzielnicy Szeroka. Dyżurny natychmiast wysłał patrol policji zezwalając na użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

 - Policjanci, którzy przybyli pierwsi na miejsce zdarzenia zastali na szczycie wiaduktu dwie kobiety, z których jedna stała już za barierkami. Kobieta była zapłakana, wykrzykiwała aby nie podchodzić do niej, bo wtedy od razu skoczy. Ponadto cały czas wykonywała ruchy w przód i tył sugerujące chęć skoku. Jeden ze stróżów prawa próbował uspokoić kobietę, jak się okazało 25-letnią mieszkankę Warszowic. Nawiązał z nią spokojną rozmowę, za wszelką cenę próbując skupić jej uwagę na sobie i prowadzonej rozmowie. Wówczas drugi z policjantów, w tym samym czasie udał się niepostrzeżenie na szczyt wiaduktu. Dosłownie w ostatniej chwili, gdy kobieta nagle oderwała już nogi od podłoża i puściła barierki - policjant złapał kobietę pod ręcę obejmując ją. Wtedy od razu drugi z policjantów i siostra 25-latki ruszyli na pomoc, aby wciągnąć kobietę i odsunąć się od krawędzi wiaduktu. Gdy oddalil się na bezpieczną odległość od barierek okazało się, że desperatka była trzeźwa, a powodem tak drastycznej decyzji z jej strony były problemy osobiste, które w dniu wczorajszym ją przerosły - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Ciało 66-letniej kobiety znaleziono na Północnej Ciało 66-letniej kobiety znaleziono na Północnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Damian15.06.2017 16:54

Ciekawe jakie ma problemy i co się stało dzień przed próbą samobójczą.

oko14.06.2017 16:18

Podobno byla z Warszowic to dlaczego akurat ten widukt ? Po drodze ich kilka....

jolka14.06.2017 7:59

...nie znasz dnia, ani godziny, nie wiesz co może spotkać ciebie i ciebie (ludzi wyśmiewających całe zdarzenie ) i twoich bliskich. Pani życzę szybkiego powrotu do zdrowia i do normalności, chociaż to będzie trudne w otoczeniu ludzi, którzy piszą takie opinie.

Smutny pan bez wąsa.14.06.2017 6:38

No tak KATOLICKIE WPISY NieDZIELNYCH KATOLI

heh13.06.2017 21:43

to sobie poprawiła - teraz natychmiast znajdzie pracę, pogodzi się z mężem, dzieci będą orłami, kasa będzie się sama sypać jak manna - no raj ;) ;) ;)

Do hp13.06.2017 19:57

Ty zapewne jesteś perspektywiczny jak insekt w dywanie

Życzenia13.06.2017 16:30

Wszystkim nieżyczliwym komentatorom życzę, aby przeżyli takie załamanie i skoczyli kończąc swój bezmyślny żywot. Pozostaną życzliwi, którzy będą chcieli pomóc tym, których dotyka jakiś problem. Świat, bez nieżyczliwych stanie się życzliwszy.
Pani, która została uratowana, życzę szybkiego otrząśnięcia się z problemów i powrotu do nas, życzliwych.
Czekamy na Panią.

Pokaż wszystkie opinie (16)