Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 czerwca 2017

Zwalniają nauczycieli. Wielu pedagogów ma zmniejszone etaty

Zwalniają nauczycieli. Wielu pedagogów ma zmniejszone etaty
fot. pixabay

Jeszcze w czasie przygotowań do reformy oświaty pojawiły się obawy o to, czy wszyscy nauczyciele zachowają pracę w szkołach. Także na terenie Jastrzębia pedagodzy obawiali się o to, czy zachowają pracę oraz czy będą mieć zapewnione pełne etaty nauczycielskie. 

Jak wynika z zestawienia etatów w jastrzębskich szkołach, przygotowanego przez Urząd Miasta, są nauczyciele, którzy stracą zatrudnienie. Część z nich otrzymała wypowiedzenia. Innym natomiast skończą się umowy o pracę, z dniem 31 sierpnia 2017 roku. Według wyliczeń urzędników liczba etatów w mieście w stosunku do ubiegłego roku szkolnego zmniejszy się o 15. Niemała liczba pedagogów musi się pogodzić ze zmniejszeniem obowiązkowego pensum, które wynosi 18 godzin dydaktycznych, co przekłada się na obniżenie wysokości wynagrodzenia. 

Zobacz zestawienia

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marzą o tym, aby zostać policjantem (video) Marzą o tym, aby zostać policjantem (video)

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
100% nauczycieli do zwolnienia(?) :D 19.06.2017 21:14

"liczba etatów w mieście w stosunku do ubiegłego roku szkolnego zmniejszy się o 15".Jaja jakieś sobie robicie? Ile szkół jest w Jastrzębiu? Wypada po 1/2 nauczyciela mniej na każdą szkołę - to jest zwalnianie nauczycieli? Nikt nie odchodzi na emeryturę? Nie siejcie propagandy !!!

Pablo18.06.2017 21:51

Nie ma to jak narzekać na inny zawód !i co łopaty ci nikt nie zabierze a wy lenie wakacyjne czas szukać pracy!!! Koniec kawy i ciasteczek w pokoju nauczycielskim:)

Logik17.06.2017 11:45

W ZS1, który najbardziej jęczał i histeryzował, tylko jeden nauczyciel na ograniczeniu etatu... Ciekawe. To znaczy, że walczyli nie o etaty, a o nadliczbówki, których mieli multum, jak w rzadko innej szkole.

lokalny patriota17.06.2017 7:05

Jesteś rzeczywiście smutny - panie bez wąsa. Biedny z ciebie człowiek przez małe "cz".

Barney16.06.2017 23:31

A co z wilczycą z SP3??

Obiektyw16.06.2017 20:02

Po co taka spinka. Czy szkola ma 5, 8, czy dziesiec klas - to nie ma znaczenia. Dzieci jest tyle samo w danym roczniku.
Jesli po reformie 15 nauczycieli straci prace to znaczy ze wczesniej bylo ich za duzo. Nie ma sie na co obrazac. W kazdej branzy zachodza reformy.
Z roku na rok coraz mniej jest potrzebnych nauczycieli ale nie z powodu takiej czy innej partii tylko z powodu nizu.

Slyszalem, ze dla nauczycieli gimnazjum powrot do podstawowek to jakas degradacja. Moze stad te krzyki. Nikt nie lubi zman.

Smutny pan bez wąsa.16.06.2017 15:52

Hehe 500 bierzecie na dzieci zwolennicy PO, to teraz was podsumował PiS .Nieroby Jak wasza prezydent.

Pokaż wszystkie opinie (49)