Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
28 czerwca 2017

Jest droga, jest inwestor. Zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób

Jest droga, jest inwestor. Zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób
fot. UM Jastrzębie / Izabela Grela

Jastrzębskie tereny inwestycyjne w Bziu zostały uzbrojone w drogę dojazdową.  Teraz obszar ten jest atrakcyjny dla inwestorów. Jeden z nich ma poważne plany związane z utworzeniem 400 miejsc pracy. 

- Zakres robót przy przebudowie ul. Rolniczej był szerszy niż zazwyczaj. Było to konieczne z uwagi na  dostosowanie drogi do ruchu ciężkiego - mówi naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji Maria Pilarska.

 Obejmował wytyczenie pasa drogowego, korytowanie, ułożenie warstwy odsączającej, podbudowę z trzech warstw, w tym kamiennej i mineralnej. Na koniec położono dwie warstwy asfaltu.

Dodatkowo wykonawca zobowiązany został do wybrukowania części poszerzenia skrzyżowań i  wjazdów, co umożliwi poruszanie się dużych samochodów dostawczych. Ponadto wzdłuż remontowanego odcinak ul. Rolniczej wykonano rowy odwadniające z umocnieniem płytami ażurowymi oraz oznakowanie.

Wszystko po to, by zapewnić idealny dojazd do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych po obu stronach drogi. W sumie remont 400-metrowego odcinka drogi kosztował 866 tysięcy zł.

 - Planujemy dalszą modernizację ul. Rolniczej. Zastanawiamy się jednak nad rozpoczęciem robót od strony skrzyżowania z ulicą Cichą. W tym miejscu dochodzi do wielu wypadków. Takie rozwiązanie zwiększyłoby bezpieczeństwo na drodze a jednocześnie umożliwiło dojazd do kolejnych terenów inwestycyjnych - mówi Maria Pilarska.

Dodajmy, że ul. Rolnicza to kolejna z wyremontowanych dróg, które prowadzą do terenów inwestycyjnych.

 - Jeżeli poważnie myślimy o pozyskiwaniu inwestorów, musimy mieć jak najlepszą infrastrukturę drogową. Stąd nasze zabiegi, by tereny inwestycyjne były jak najlepiej skomunikowane - ocenia Roman Foksowicz, zastępca prezydenta. Poinformował on również, że firma Top House 1000, która zajmuje się produkcją elementów do produkcji domów, planuje zatrudnić ok. 400 osób.

Przypomnijmy, że pod tym kątem wyremontowane zostały już ulice Energetyków, Moszczenicka, Rozwojowa oraz odnoga ulicy Niepodległości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
B.10.07.2017 17:24

do mieszkaniec.....przeczytaj uwaznie artykuł to nie kurniki zatrudnią pracownikow

helmi10.07.2017 15:39

dziś już drogę rozkopują bo zapomnieli wody podłączyć..

mieszkaniec29.06.2017 19:02

Śmiech mnie bierze gdy czytam że po lewej stronie Rolniczej inwestor kurników zatrudni ileś tam pracowników /żadnego te kurniki są w pełni zautomatyzowane ludziom na pewno zapewni smród i odchody na pobliskich polach .A wybudowana droga to prywatna autostrada Pana G. do swych włości .

Gość29.06.2017 17:29

Bardzo dobrze sie dzieje, tego pisuary nie zablokują

Axel29.06.2017 16:41

400 osób to chyba łącznie z kierowcami TIRów i monterami rozsianymi po całej Polsce. Oni wcale nie muszą być z Jastrzębia.

hyhy29.06.2017 13:29

Ten sam wiceprezydent który był przewodnicącym MZK i rozpisał nieszczęsny przetarg na komunikacje przez która są teraz problemy? Hyhy

seboc29.06.2017 13:19

@Gosc

Jak to nie na? Prezydent Baradziej mowil, ze 600 osob zatrudnili. Wiceprezydent JZ chyba by nie klamal.

Pokaż wszystkie opinie (53)