Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
3 lipca 2017

W zamkniętej kopalni JSW może powstać elektrownia

W zamkniętej kopalni JSW może powstać elektrownia
fot. JSW S.A.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej bierze pod uwagę budowę elektrowni w zamkniętej kopalni „Krupiński”. Spółka chce, aby cała infrastruktura tego zakładu została zagospodarowana. 

W piątek, podczas International Mining Forum 2017 w kopalni Pniówek zostało podpisane porozumienie, na bazie którego Jastrzębska Spółka Węglowa będzie współpracować między innymi przy studium wykonalności i możliwych budowy elektrowni szczytowo-pompowej na infrastrukturze podziemnej kopalni. List intencyjny podpisali przedstawiciele firmy czeskiej CKD BLANSKO, SAGE POWER oraz ENERGOPROJEKT z Warszawy, lidera w projektowaniu bloków energetycznych oraz realizującą budowy i modernizacje, głównie hydroelektrowni.

- Szukamy nowych sposobów zagospodarowania terenów po kopalni Krupiński.  Mogę już złożyć deklarację, że nasza spółka zależna Jastrzębskie Zakłady Remontowe przeniesie tam część swojej działalności, współpracujemy też z dużym śląskim biurem architektonicznym w zakresie koncepcji zagospodarowania tego terenu i elektrownia jest kolejnym projektem, przy którym chcemy rozpocząć poważną współpracępowiedział Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

SAGE, CKD BLANSKO i ENERGOPROJEKT wspólnie tworzą konsorcjum, którego celem jest służyć JSW oraz JSW Innowacjom wiedzą z zakresu technologii, konstrukcji, robót i usług związanych z realizacją projektu hydroelektrowni szczytowo-pompowej dla podziemnej kopalni węgla, łącznie z pozyskaniem częściowego finansowania dla projekt

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość07.07.2017 13:18

@ gornik
05.07.2017 0:37

Mało co wiesz a sam za eksperta się uważasz.
Kaczyce- biorą czesi
Moszczenica - biorą z Jas-Mos
Krupiński za moment albo Markowski z gebelsami albo dojadą od pniówka przez Pola Warszowice bo taki był plan tylko czy Pniówek obstoi jako PL czy SS?

gornik05.07.2017 0:37

tyle złóż zostawionych... Kaczyce, Moszczenica, Krupiński będziecie się w piekle poniewierać wielcy eksperci górniczy z warszafki !!!!!

Gość04.07.2017 11:24

@Pablos
Bo zanim to zamkną to upłynie trochę czasu a do tego momentu trzeba to utrzymywać a i może zmieni się decyzja bo na taką czekają gebelsy (ostatni było za głośno to na trochę ucichło) i wkroczą z Markowskim na czele po nasz węgiel.

Pablos03.07.2017 22:05

Ja sie pytam o co tu chodzi wałek grubymi nićmi szyty http://universal-energy.pl/kariera/oferty-pracy/122-oferty-pracy-w-zakladzie-gorniczym-brzeszcze-wschod 

milczący03.07.2017 21:35

Fluida na Zofiówce nie potrafili dobrze zaplanować i dokończyć budowy, a rzucają się na elektrownie szczytową i nie wiadomo, co jeszcze.

Gość03.07.2017 11:22

Na Zofiówce to już działa tylko że w jedna stronę. Woda na bziu :D

Oko proroka03.07.2017 10:32

Adamusinski ma pomysły tylko czy logo na podkoszulkach się zgadza hej

Pokaż wszystkie opinie (9)