Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
4 lipca 2017

Poseł namawia by wysyłać listy do pani premier

Poseł namawia by wysyłać listy do pani premier
fot. JastrzebieOnline.pl

Sprawa deputatu węglowego dla emerytów nadal nie została pomyślnie zakończona. Były już plany demonstracji w Warszawie (niezrealizowane), prośby, apele, teraz poseł Krzysztof Gadowski namawia osoby zainteresowane, aby wysyłały indywidualne listy do premier Beaty Szydło. 

- To ostatni moment aby, przedstawić pani premier brak zaangażowania jej ministrów w przygotowanie stosownego projektu już od ponad 1,5 roku. To ostatni moment, aby Sejm przyjąć ustawę, która umożliwi wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za deputat węglowy, już od 1 stycznia 2018 roku. Tylko wspólnym działaniem możemy doprowadzić do pozytywnego zakończenia prac nad ustawą. Zachęcam Państwa do wysyłania listów bezpośrednio do pani premier Beaty Szydło - apeluje poseł Gadowski.

Poseł już napisał list, w którym przedstawił problem „opisując obietnice, przewlekłość, nieudolność prac nad przygotowaniem projektu ustawy. Do akcji może włączyć się każdy emeryt i rencista górniczy oraz wszyscy obecni górnicy, którym zależy na szybkim zakończeniu prac nad ustawą gwarantującą wypłatę ekwiwalentu za deputat węglowy”.

Został stworzony specjalny profil na FB pod nazwą Wspólnie Na Rzecz Deputatu Węglowego, można również pobrać wzór listu do Premiera Rządu RP. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Ewa27.07.2017 19:25

Mija już prawie miesiąc i dalej cisza z deputatem nic nie daje pisanie listow do premier , niech w końcu powiedzą prawdę, ze deputatu nie będzie .

Gość06.07.2017 13:46

Wreszcie coś się ruszy w kwestii ekwiwalentu, przy obecnej władzy do końca kadencji nie doczekalibyśmy się żadnych działań.

mieszkaniec06.07.2017 12:47

Popieram każdą inicjatywę która pozwoli na przywrócenie deputatu, brawa dla posła.

Wiesiu06.07.2017 11:38

Do wszystkich szczekaczy - nie pamiętacie w jakich okolicznościach wstrzymano wypłatę deputatu ? To nie było widzimisię chwili a sytuacja na rynkach światowego węgla. Tylko narzekać i opluwać potraficie nawet jak ktoś chce zrobić dla was coś dobrego.

Gość06.07.2017 11:19

Ja Was czasem nie rozumiem... jeden poseł z naszego miasta wstawia się za wami w sprawie deputatu, drugi ma to w nosie ale to ten pierwszy jest zły ?

mecenas06.07.2017 6:31

Ludzie nie mogą zrozumieć, że Poseł Gadowski przy obecnym układzie w Sejmie niewiele może wskórać ale kiedy listy zaczną pisać obywatele, to może poskutkować. A jesli chodzi o dzialanie P. Posla Gadowskiego, to zajrzyj na Jego stronę a dopiero potem komentuj! Pozdrawiam nawet prymitywnych i nienawistnych.

do zdrojowiec05.07.2017 21:09

Czy ten kulturalny....... nie powinien oddać kasy z naszych podatków?
Gdzie efekty jego pracy za tak ogromne pieniądze?
Tyle lat i gdzie efekt?

Pokaż wszystkie opinie (33)