Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
6 lipca 2017

Rusza nowe rozdanie pieniędzy na dzieci. Będą kontrolować

Rusza nowe rozdanie pieniędzy na dzieci. Będą kontrolować
fot. pixabay

Każdy, kto chce otrzymywać pomoc państwa w wychowaniu dzieci, czyli popularne „500 plus” musi złożyć odpowiedni wniosek, aby móc korzystać z  tych pieniędzy. Przysługują one na drugie i kolejne dziecko w rodzinie oraz na pierwsze w przypadku spełnienia odpowiednich kryteriów. 

Rząd postanowił kontrolować, na co rodzice przeznaczają pieniądze z programu „500 plus”.  Są to rodziny objęte pomocą społeczną, nad którymi pieczę mają pracownicy socjalni. Zaostrzone zostaną przepisy tak, aby pieniądze trafiały do osób uprawnionych. Chodzi tutaj o matki, które deklarują, że same wychowują dzieci, a w rzeczywistości żyją w związkach nieformalnych z ojcem dziecka. Wówczas matka dziecka celowo pomija dochód partnera, aby wyłudzić pieniądze.

Jak informuje jastrzębski magistrat, od 1 sierpnia ruszy kolejny nabór wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta przy al. Piłsudskiego 60 oraz w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II 6. Co ważne, również wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego z dodatkami od 1 września będą przyjmowane wyłącznie w tych właśnie miejscach. Stanowiska będą czynne od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.00, w czwartki od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

- Nowych wniosków nie będzie można złożyć w budynku Urzędu przy ul. Zielonej 20a i 18a. Tutaj będą obsługiwani wyłącznie klienci starający się o świadczenia opiekuńcze związane z niepełnosprawnością, tj. zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, a także w zakresie jednorazowego świadczenia „Za życiem” oraz jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, czyli tzw. becikowego - wyjaśnia Beata Gatner-Piekar, naczelnik Wydziału Spraw Rodzinnych i Alimentacyjnych.

Oprócz tego przy ul. Zieloej 20a będą obsługiwani klienci zgłaszający zmianę wysokości dochodów, sytuacji rodzinnej, w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz inne zmiany mające wpływ na otrzymywane świadczenia.

Zarówno w przypadku świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych jak i świadczeń z funduszu alimentacyjnego można wypełnić oraz złożyć wniosek wraz z załącznikami elektronicznie poprzez strony: www.epuap.pl, www.sekap.pl, www.empatia.mpips.gov.pl. Wniosek w zakresie świadczeń wychowawczych dodatkowo można złożyć poprzez bankowość elektroniczną oraz PUE ZUS.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W tym miejscu już nie złożycie wniosku o zasiłek W tym miejscu już nie złożycie wniosku o zasiłek

Rusza nabór na zasiłki socjalne. Nie przegapcie terminu Rusza nabór na zasiłki socjalne. Nie przegapcie terminu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Sobec 07.07.2017 17:17

Żenada,

Gość07.07.2017 9:03

Wszyscy złożymy się na to rozdawnictwo, rząd przygotowuje trzynaście podwyżek, w tym cen prądu, gazu, wody i paliw. Oczywiście te podwyżki spowodują wzrost wszystkich cen, bo niczego nie da się wyprodukować bez użycia prądu, a towar też trzeba dostarczyć .

Gość07.07.2017 8:57

Będziemy świadkami składania oświadczeń o niepokalanym poczęciu, dzieci są, a ojców przy poczęciu nie było.

Franek06.07.2017 15:37

Kto będzie sprowadzał mamusie będące w konkubinatach a udające "samotnie wychowujące" ? Nikt nie robi nic w tym temacie a potem jak trwoga do do Boga. Typowe omyłki urzędnicze.

smolka06.07.2017 14:00

Panie E z Brzechwy zaciera raczki

Gość06.07.2017 13:37

Dlatego wysyłają córki na klatki schodowe i do barów, a nuż się załapią.

Gość06.07.2017 13:19

@ Buahahaha
Bo to jest na twoje drugie dziecko na nie na ciebie drogie dziecko. porostu źle poczytałeś

Pokaż wszystkie opinie (11)