Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
6 lipca 2017

Rusza nowe rozdanie pieniędzy na dzieci. Będą kontrolować

Rusza nowe rozdanie pieniędzy na dzieci. Będą kontrolować
fot. pixabay

Każdy, kto chce otrzymywać pomoc państwa w wychowaniu dzieci, czyli popularne „500 plus” musi złożyć odpowiedni wniosek, aby móc korzystać z  tych pieniędzy. Przysługują one na drugie i kolejne dziecko w rodzinie oraz na pierwsze w przypadku spełnienia odpowiednich kryteriów. 

Rząd postanowił kontrolować, na co rodzice przeznaczają pieniądze z programu „500 plus”.  Są to rodziny objęte pomocą społeczną, nad którymi pieczę mają pracownicy socjalni. Zaostrzone zostaną przepisy tak, aby pieniądze trafiały do osób uprawnionych. Chodzi tutaj o matki, które deklarują, że same wychowują dzieci, a w rzeczywistości żyją w związkach nieformalnych z ojcem dziecka. Wówczas matka dziecka celowo pomija dochód partnera, aby wyłudzić pieniądze.

Jak informuje jastrzębski magistrat, od 1 sierpnia ruszy kolejny nabór wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta przy al. Piłsudskiego 60 oraz w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II 6. Co ważne, również wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego z dodatkami od 1 września będą przyjmowane wyłącznie w tych właśnie miejscach. Stanowiska będą czynne od poniedziałku do środy w godzinach od 7.30 do 15.00, w czwartki od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

- Nowych wniosków nie będzie można złożyć w budynku Urzędu przy ul. Zielonej 20a i 18a. Tutaj będą obsługiwani wyłącznie klienci starający się o świadczenia opiekuńcze związane z niepełnosprawnością, tj. zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, a także w zakresie jednorazowego świadczenia „Za życiem” oraz jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka, czyli tzw. becikowego - wyjaśnia Beata Gatner-Piekar, naczelnik Wydziału Spraw Rodzinnych i Alimentacyjnych.

Oprócz tego przy ul. Zieloej 20a będą obsługiwani klienci zgłaszający zmianę wysokości dochodów, sytuacji rodzinnej, w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz inne zmiany mające wpływ na otrzymywane świadczenia.

Zarówno w przypadku świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych jak i świadczeń z funduszu alimentacyjnego można wypełnić oraz złożyć wniosek wraz z załącznikami elektronicznie poprzez strony: www.epuap.pl, www.sekap.pl, www.empatia.mpips.gov.pl. Wniosek w zakresie świadczeń wychowawczych dodatkowo można złożyć poprzez bankowość elektroniczną oraz PUE ZUS.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na świadczenie "500+" wydano prawie 35 mln zł Na świadczenie "500+" wydano prawie 35 mln zł

W tym miejscu już nie złożycie wniosku o zasiłek W tym miejscu już nie złożycie wniosku o zasiłek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Sobec 07.07.2017 17:17

Żenada,

Gość07.07.2017 9:03

Wszyscy złożymy się na to rozdawnictwo, rząd przygotowuje trzynaście podwyżek, w tym cen prądu, gazu, wody i paliw. Oczywiście te podwyżki spowodują wzrost wszystkich cen, bo niczego nie da się wyprodukować bez użycia prądu, a towar też trzeba dostarczyć .

Gość07.07.2017 8:57

Będziemy świadkami składania oświadczeń o niepokalanym poczęciu, dzieci są, a ojców przy poczęciu nie było.

Franek06.07.2017 15:37

Kto będzie sprowadzał mamusie będące w konkubinatach a udające "samotnie wychowujące" ? Nikt nie robi nic w tym temacie a potem jak trwoga do do Boga. Typowe omyłki urzędnicze.

smolka06.07.2017 14:00

Panie E z Brzechwy zaciera raczki

Gość06.07.2017 13:37

Dlatego wysyłają córki na klatki schodowe i do barów, a nuż się załapią.

Gość06.07.2017 13:19

@ Buahahaha
Bo to jest na twoje drugie dziecko na nie na ciebie drogie dziecko. porostu źle poczytałeś

Pokaż wszystkie opinie (11)