Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
21 lipca 2017

Czy JSW odkupi koksownię Victoria?

Czy JSW odkupi koksownię Victoria?
fot. JSW

Pojawił się pomysł, aby Jastrzębska Spółka Węglowa odkupiła koksownię Victoria, którą sprzedała 2016 roku za 350 mln zł. Wówczas spółka pozbywała się aktywów, ponieważ potrzebowała gotówki. 

O pomyśle zakupu koksowni Victoria przez JSW napisał dziennik Rzeczpospolita. Ma to być pomysł forsowany przez ministerstwo energii.

Victoria należy do dwóch kontrolowanych przez Skarb Państwa spółek: Agencji Rozwoju Przemysłu i Towarzystwa Finansowego Silesia. Pierwsza instytucja podlega ministerstwu Morawieckiego (finansów), druga - Tchórzewskiego (energii). Nieoficjalnie mówi się, że ten drugi chciałby uporządkować sytuacje poprzez odkupienie przez JSW koksowni. Jednak sama spółka na chwilę obecną nie wydała komunikatu w tej sprawie. Mówi się, że jej kierownictwo ma niechętny stosunek do tego pomysłu.

Spekuluje się, że „Jastrzębska” nie kwapi się z zakupem Victorii, ponieważ ta zanotowała w zeszłym roku stratę w wysokości 71,5 mln zł. Poza tym wzrost cen węgla koksowego nie pociągnął za sobą oczekiwanego skoku cen koksu.

Sprzedaż koksowni przez JSW rok temu było spowodowane szybkim poszukiwaniem gotówki. Już wtedy mówiło się, że Victoria powróci do JSW. Jednak nie spodziewano się, że nastąpi to tak szybko.        

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość24.07.2017 9:53

Fajna zabawa, a jeszcze banki i obsługa prawna mogą zarobić.

przodowy23.07.2017 15:06

za miliard zł kupią a ozon nic do gadania nie będzie miał bo wyleci na pysk jak się postawi tak samo reszta zarządu i rady nadzorczej

Łysy23.07.2017 14:28

Do Gość - zgadza się. Ale brać górnicza ma zamydlone oczy. Spółka straciła, traci i będzie tracić. Nowa siedziba JSW, hotel nad morzem czy Diament, nie stanowiły nigdy takiego obciążenia. A mydli się braci że tak właśnie było. Decyzje centralne i tyle. Niby spółka ma zarząd, ale pomysł forsowany przez ministerstwo.

afb23.07.2017 12:48

To lepiej by było żeby te piniądze dać górnkom na 13, 15, barbórkowe, deputaty, wtedy by my te piniondze wydali i by sie w mieście podniosła koniunktura.

Gość23.07.2017 11:11

Łysy, już na zakupie i odsprzedaży koksowni stracili około 400 mln.

Łysy23.07.2017 9:31

A Wy protestując wyzywaliście Zagórowskiego za hotel nad morzem. To co zrobicie jak kupią za 800 mln lub miliard ? Interes życia dla spółki z Victorią. Na dzień dobry JSW straci min. 0,5 miliarda zł !!

włochaty sęp23.07.2017 9:25

Umarli rzucają cień

Pokaż wszystkie opinie (27)