Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 lipca 2017

Milczący protest w obronie niezależności sądów

  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
Więcej zdjęć:
fot. Robert Szymański, kb

W piątek przed Jastrzębskim Sądem Rejonowym, podobnie jak przed innymi sądami w całej Polsce odbył się protest przeciwko zmianom w sądownictwie. Zebrani przyszli przed budynek sądu z zapalonymi zniczami, świeczkami, flagami biało-czerwonymi. Odczytano fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej mówiące o niezależności władzy sądowniczej. 

O godzinie 21:00 około 100 mieszkańców Jastrzębia zebrało się przed jastrzębskim sądem w milczącym proteście przeciwko uchwalonej przez parlament ustawie O Sądzie Najwyższym.

Zebrani przyszli przed budynek sądu z zapalonymi zniczami, świeczkami, flagami biało-czerwonymi. Odczytano fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej mówiące o niezależności władzy sądowniczej. Następnie w ciszy zaprotestowano przeciwko ustawie, która zmienia jej ustrój. Zdaniem wszystkich środowisk prawniczych, organizacji pozarządowych oraz instytucji europejskich, do których Polska przynależy, jest ona niezgodna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej.

Sprawa zmian ustrojowych w Polsce, dotyczących władzy sądowniczej, nabiera międzynarodowego rozgłosu. Swoje zaniepokojenie wyraziła Unia Europejska oraz USA. Departament Stanu tego kraju wydał oświadczenie na temat sytuacji w Polsce.

- Jesteśmy zaniepokojeni działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny. Obserwujemy sytuację oraz prowadzone są rozmowy pomiędzy przedstawicielami najwyższych urzędów USA i Polski - napisano m. in. w oświadczeniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów? PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów?

Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział? Zaginął 35-letni jastrzębianin. Czy ktoś go widział?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (78)
Gość24.07.2017 8:17

Po wprowadzeniu tzw. reformy, każdy będzie wygrywał swoje sprawy w sądach.

Gebels24.07.2017 8:03

Kasta się obroni , a my niewykształcony lud pracujący możemy sobie pogadać i tyle , Niech Żyje Kasta .

Wasabi24.07.2017 7:35

I fajnie jest ! "Suwerenowi" żeby nie podskakiwał, dano 500+ , obietnice mieszkań "dla wszystkich" i co najważniejsze rozliczenie "komuchów i ubeków" (choć w ich szeregach są tysiące takich). A sami "w cieniu gabinetów" rozdzielili miedzy siebie "najlepsze lody" A ty durny "ciemny ludu" ciesz się , że nareszcie mamy "sprawiedliwy, katolicki, i patriotyczny" rząd ! I czym, się oni różną od "platfusów"? Chyba tylko tym , ze tamci robili to samo , tyle ,że w nie tak bezczelny i arogancki sposób i nie korzystali z pomocy sukienkowych w upodleniu narodu !

Grzegorz23.07.2017 21:46

Juz niedługo odczujecie nierządu pisowcow. I właśnie wyznawcy tej sekty zapłacicie największą cenę. Ci, którzy mają kasę nadal ja będą mieć a wy nadal będziecie tkwić w tym swoim jadzie. Modlitwa Polaka z "Dnia Świra" idealnie do was pasuje. Wasz goru Kurski celnie was opisał - ciemny lud wszystko kupi

zbychu23.07.2017 21:24

Gojek święte słowa.

górnik jasmos23.07.2017 20:38

Widzę tu sporo prześmiewców. Wolę taki protest niż kolejną miesięcznice.

Do wiocha z rylami23.07.2017 20:28

A Ty co jeszcze robisz na tej wsi ? I Ty się niby składasz? A niby na co? Nie kompromituj się człowieku

Pokaż wszystkie opinie (78)