Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
22 lipca 2017

Milczący protest w obronie niezależności sądów

  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
  • Milczący protest w obronie niezależności sądów
Więcej zdjęć:
fot. Robert Szymański, kb

W piątek przed Jastrzębskim Sądem Rejonowym, podobnie jak przed innymi sądami w całej Polsce odbył się protest przeciwko zmianom w sądownictwie. Zebrani przyszli przed budynek sądu z zapalonymi zniczami, świeczkami, flagami biało-czerwonymi. Odczytano fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej mówiące o niezależności władzy sądowniczej. 

O godzinie 21:00 około 100 mieszkańców Jastrzębia zebrało się przed jastrzębskim sądem w milczącym proteście przeciwko uchwalonej przez parlament ustawie O Sądzie Najwyższym.

Zebrani przyszli przed budynek sądu z zapalonymi zniczami, świeczkami, flagami biało-czerwonymi. Odczytano fragmenty Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej mówiące o niezależności władzy sądowniczej. Następnie w ciszy zaprotestowano przeciwko ustawie, która zmienia jej ustrój. Zdaniem wszystkich środowisk prawniczych, organizacji pozarządowych oraz instytucji europejskich, do których Polska przynależy, jest ona niezgodna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej.

Sprawa zmian ustrojowych w Polsce, dotyczących władzy sądowniczej, nabiera międzynarodowego rozgłosu. Swoje zaniepokojenie wyraziła Unia Europejska oraz USA. Departament Stanu tego kraju wydał oświadczenie na temat sytuacji w Polsce.

- Jesteśmy zaniepokojeni działaniami legislacyjnymi polskiego rządu, które wydają się ograniczać władzę sądowniczą i potencjalnie mogą osłabić system prawny. Obserwujemy sytuację oraz prowadzone są rozmowy pomiędzy przedstawicielami najwyższych urzędów USA i Polski - napisano m. in. w oświadczeniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (78)
Gość24.07.2017 8:17

Po wprowadzeniu tzw. reformy, każdy będzie wygrywał swoje sprawy w sądach.

Gebels24.07.2017 8:03

Kasta się obroni , a my niewykształcony lud pracujący możemy sobie pogadać i tyle , Niech Żyje Kasta .

Wasabi24.07.2017 7:35

I fajnie jest ! "Suwerenowi" żeby nie podskakiwał, dano 500+ , obietnice mieszkań "dla wszystkich" i co najważniejsze rozliczenie "komuchów i ubeków" (choć w ich szeregach są tysiące takich). A sami "w cieniu gabinetów" rozdzielili miedzy siebie "najlepsze lody" A ty durny "ciemny ludu" ciesz się , że nareszcie mamy "sprawiedliwy, katolicki, i patriotyczny" rząd ! I czym, się oni różną od "platfusów"? Chyba tylko tym , ze tamci robili to samo , tyle ,że w nie tak bezczelny i arogancki sposób i nie korzystali z pomocy sukienkowych w upodleniu narodu !

Grzegorz23.07.2017 21:46

Juz niedługo odczujecie nierządu pisowcow. I właśnie wyznawcy tej sekty zapłacicie największą cenę. Ci, którzy mają kasę nadal ja będą mieć a wy nadal będziecie tkwić w tym swoim jadzie. Modlitwa Polaka z "Dnia Świra" idealnie do was pasuje. Wasz goru Kurski celnie was opisał - ciemny lud wszystko kupi

zbychu23.07.2017 21:24

Gojek święte słowa.

górnik jasmos23.07.2017 20:38

Widzę tu sporo prześmiewców. Wolę taki protest niż kolejną miesięcznice.

Do wiocha z rylami23.07.2017 20:28

A Ty co jeszcze robisz na tej wsi ? I Ty się niby składasz? A niby na co? Nie kompromituj się człowieku

Pokaż wszystkie opinie (78)