GKS Jastrzębie wygrał z Concordią 1:0

Po niezwykle zaciętym widowisku podopieczni Wojciecha Boreckiego wygrali 1:0 z Concordią Piotrków Trybunalski. - Rozgrywany przy nieustannym deszczu mecz zaległej 25. kolejki okazał się najtrudniejszą przeprawą przy Harcerskiej w rundzie wiosennej - czytamy na stronie klubu.

- Dawno przy Harcerskiej nie trzeba było zmagać się z tak fatalną pogodą. Dawno przy Harcerskiej nie było tyle desperackiej walki na murawie. Dawno przy Harcerskiej nie pojawił się rywal, który zagrał naprawdę dobrze. Dawno przy Harcerskiej naszych piłkarzy nie niósł tak wspaniały i głośny doping - czytamy w relacji z meczu.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście. W kolejnych minutach piłkarzom obu drużyn w grze wyraźnie przeszkadzała nasiąknięta wodą murawa. Do ekstremalnych warunków szybciej przystosowała się Concordia. Od około 30. minuty to ona dyktowała warunki i stworzyła kilka wyśmienitych sytuacji do strzelenia gola. Uderzenia Stolarskiego, Juszkiewicza i Karasiaka albo minimalnie mijały bramkę Pasia, albo na posterunku stawał sam władca jastrzębskiego pola karnego, który często nie szczędził ostrych słów swoim kolegom z defensywy.

Po przerwie gra wyrównała się. Również dlatego, że tym razem jastrzębianie bronili się na tej połowie boiska, gdzie murawa bardziej przypominała basen. Jednak znów to podopieczni Boreckiego pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką przeciwnika. Kamil Kostecki otrzymał podanie w polu karnym, minął Kanieckiego i w sytuacji sam na sam z bramką... trafił w boczną siatkę.

Po 60. minucie Concordia odzyskała przewagę, jednak uderzenia Karasiaka i Wrzesińskiego ponownie mijały bramkę Pasia. Goście nie mieli nic do stracenia. Grali ofensywnie i tym samym otwierali jastrzębianom drogę do kontrataków. W ramach jednego z nich Artur Łaciok dośrodkował na pole karne, a tam najwięcej przytomności zachował Bartosz Hajczuk, przejął piłkę i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W wiosennych bojach mają na swoim koncie 18 punktów, co daje obecnie trzecią pozycję w tabeli wiosny. Kolejnym spotkaniem będzie wyjazdowa potyczka z aspirującą do awansu Resovią Rzeszów, która niespodziewanie zremisowała na boisku zdecydowanie najsłabszego w lidze Przeboju Wolbrom

GKS Jastrzębie - Concordia Piotrków Trybunalski 1:0 (0:0)

1:0 Bartosz Hajczuk '68

GKS Jastrzębie: 21. Piotr Paś - 14. Michał Chrabąszcz, 22. Wojciech Smarduch, 5. Bartosz Kopacz, 18. Filipe - 19. Adrian Kopacz (46. 11. Bartosz Hajczuk), 20. Kamil Kostecki, 27. Dawid Szwarga (79. 8. Kamil Jadach), 26. Mateusz Milkowski (66. 15. Grzegorz Horubała, 90. 7. Kamil Gorzała) - 23. Witold Wawrzyczek, 6. Artur Łaciok.

Concordia Piotrków Trybunalski: 1. Bartosz Kaniecki - 2. Szymon Moliński, 3. Łukasz Kaciczak, 4. Błażej Karasiak, 22. Daniel Jabłecki (82. 11. Szymon Błachowicz) - 8. Karol Bortnik (77. 15. Mariusz Zaor), 7. Marcin Juszkiewicz, 14. Michał Wrzesiński, 17. Janusz Stolarski (70. 26. Sebastian Wiśniewski), 21. Dariusz Kukułka - 9. Tomasz Wolan.

sędzia: Artur Mital (Ciechanów)
żółte kartki: Tomasz Wolan, Marcin Juszkiewicz