Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znamy nowy skład Jastrzębskiego Węgla

W sobotę przy okazji "Pomarańczowego pikniku" poznaliśmy skład jastrzębskiej drużyny oraz jej trenera, którym został Słowak Igor Prielożny.

- Dziękując Roberto Santilliemu postanowiliśmy zatrudnić „złotego" Igora, Igor Prielożny jako jedyny trener w historii klubu po raz pierwszy i miejmy nadzieję nie ostatni zdobył złoty medal. Igor w poprzednich klubach zawsze walczył o najwyższe cele - powiedział podczas prezentacji Zdzisław Grodecki, prezes klubu.

Drugim trenerem został Miroslav Palgut, aktualny II trener reprezentacji Słowacji. Dodajmy, że Leszek Dejewski poprowadzi jastrzębską drużynę młodzieży w startujących od najbliższego sezonu rozgrywkach Młodej PlusLigi.

Kto został, kto przyszedł

W klubie zostali tacy zawodnicy jak Grzegorz Łomacz (który podpisał kontrakt na najbliższe 3 lata), Paweł Rusek (kontrakt na 4 lata), Igor Yudin, Benjamin Hardy, Adam Nowik i Damian Dobosz oraz Grzegorz Pająk, który w poprzednim sezonie nie mógł grać z powodu kontuzji.

Nowym graczem jest Lukas Divis - reprezentant Słowacji zwycięzca Ligi Mistrzów z VfB Friedrichshafen. Kolejnym nowym zawodnikiem jest Słoweniec Mitja Gasparini - gracza Iraklis Saloniki oraz ACH Volley Bled.

Do Jastrzębia po kilkuletniej przerwie wrócił Marcin Wika.  W drużynie nowy będzie Bartosz Gawryszewski, który ma zastąpić Patryka Czarnowskiego. Kolejnym nabytkiem jest były kapitan Jadaru Radom Maciej Pawliński.

Jastrzębski Węgiel stawia też na młodych. Wśród których są:  Łukasz Polański - reprezentant Polski Juniorów, Adrian Buchowski, również aktualny reprezentant juniorów, oraz Mateusz Przybyła - wychowanek Jastrzębia Borynii, również reprezentant Polski juniorów, aktualnie reprezentujący SMS Spała.

Będzie jeszcze więcej?

Prezes Grodecki oznajmił, że klub rozmawia jeszcze z zagranicznym zawodnikiem, którzy mieliby zagrać na pozycji środkowego. Nie jest to jednak Ryan Millar jak spekulowano dotychczas.

Skład KS Jastrzębskiego Węgla na sezon 2010/2011: 

I trener: Igor Prielożny
II trener: Miroslav Palgut
Grzegorz Łomacz
Paweł Rusek
Igor Yudin
Benjamin Hardy
Adam Nowik
Grzegorz Pająk
Damian Dobosz
Lukas Divis
Mitja Gasparini
Marcin Wika
Bartosz Gawryszewski
Łukasz Polański
Maciej Pawliński
Adrian Buchowski
Mateusz Przybyła

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gornik (178.56. * .134) 23.08.2010 12:57

Igorowi i jego drużynie życzę aby dostarczył nam nie mniej wrażeń niż byliśmy światkami w ubiegłym sezonie.Będę się cieszył z każdego sukcesu mojej drużyny. Pozdrawiam zgierzanin.