JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Olsztynie

Drużyna Jastrzębskiego Węgla pewnie wygrała spotkanie z drużyną Indykpol AZS Olsztyn. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem Jastrzębian 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli gospodarzy. Od początku wypracowywali przewagę i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z przewagą czterech punktów (8:4). Jastrzębianie mimo ataków nie mogli zbliżyć się do rywala. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Olsztyna 25:18.

Druga partia była bardziej wyrównana. Obie drużyny zdobywały punkt za punktem. Chwilami wydawało się, że gospodarza znów mogą wyjść na prowadzenie. Po ataku Russella Holmes'a Jastrzębski Węgiel zaczął wychodzić na prowadzenie. Set zakończył się zwycięstwem gości 25:21.

W kolejnym secie zawodnicy Jastrzębskiego Węgla rozkręcili się i od początku utrzymywali niewielką przewagę nad przeciwnikiem. Po asie serwisowym Vinhedo, Jastrzębie prowadziło już 9:5. Goście wypracowali sobie aż dziesięciopunktową przewagę (18:8). Pod koniec seta olsztynianie zaczęli mocno atakować i zmniejszyli różnicę punktów. To było jednak za mało i set zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 25:20.

Zawodnicy AZS-u Olsztyn nie chcieli odpuścić ostatniej partii. Lepiej spisywali się goście z Jastrzębia ale gospodarze co chwilę odrabiali straty. Autowy atak Roba Bontje dał remis po 22. Błędy olsztynian przełożyły się na zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla 25:22.

AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:18, 21:25, 20:25, 22:25)

AZS Olsztyn: Hernan, Ferens (19), Gunia (8), Kadziewicz (7), Siezieniewski (8), Krzysiek (23), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Mariański, Gaca (1) i Winnik (1)

Jastrzębski Węgiel: Vinhedo (4), Nemer (6), Gawryszewski (3), Kubiak (18), Holmes (10), Bozko (11), Rusek (libero) oraz Malinowski (12), Polański i Bontje (5)