Przegrana JW. Trzy punkty wracają do Kędzierzyna

W niedzielnym spotkaniu między Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, gospodarze przegrali 3:0. Mimo niepełnego składu gości z Kędzierzyna, zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie wygrali nawet jednego seta.

Na początku pierwszego seta Kędzierzynianie objęli dwupunktowe prowadzenie, które w szybki sposób zniwelowali gospodarze. Przy stanie 4:4 kontrę wykorzystał Zagumny zdobywając punkt kiwką. Pierwsza przerwa techniczna należała do gości (5:8). Po wznowieniu gry wywiązała się długa akcja, którą zwieńczył punktowy blok Kubiaka na Popelce. Po kolejnej punktowej akcji Kędzierzynian o czas dla swojego zespołu poprosił Lorenzo Bernardi (11:15). Gdy wydawało się, że strata jest nie do odrobienia (14:18), jastrzębianie zaczęli zdobywać kolejno trzy punkty z rzędu (17:18). Wtedy o czas poprosił Krzysztof Stelmach, szkoleniowiec ZAKSy. W końcówce seta gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie, więc o czas ponownie poprosił trener Kędzierzyna. Przy stanie 23:21 na zagrywce pojawił się Malinowski. Ostatecznie zepsuty atak Łasko zakończył pierwszego seta na korzyść gości.

Pierwszy punkt w drugim secie bezpośrednio z zagrywki zdobył Rob Bontje. Zawodnicy obu drużyn grali punkt za punkt (3:3). Jastrzębianie mieli problemy w obronie i w rezultacie na pierwszą przerwę techniczną zeszli ze stratą trzech punktów. Powrót na boisko okazał się pechowy dla gospodarzy, gdyż nadal nie potrafili odrobić straty. Gdy punkt z zagrywki zdobył Witczak przewaga gości wyglądała imponująco (7:12). Dzięki punktowym ataku Bozko, a następnie Kubiaka przewaga gości zmalała na 12:13. Po powrocie na boisko z drugiej przerwy technicznej, gospodarze mieli problem z zatrzymaniem przeciwników. W końcówce seta po stronie Jastrzębian pojawił się Malinowski oraz Nemer, jednak przewaga kędzierzynian nie malała. Przy stanie 21:24 na boisku wywiązała się wymiana zdań pomiędzy Kubiakiem a sędzią. Ostatecznie po nieudanej zagrywce Malinowskiego seta Kędzierzynianie wygrywają 22:25.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Zawodnicy obud drużyn grali punkt za punkt. Po obu stronach siatki dobrze funkcjonował atak, lecz pojawiały się problemy z obroną. Po udanym ataku Ruciaka zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną przy jednopunktowym prowadzeniu gości. Przy stanie 8:10 przez potrójny blok jastrzębian przebił się Popelka zdobywając tym samym kolejny punkt dla swojej drużyny. Chwilę później na boisku pojawił się Gawryszewski. Na drugą przerwę techniczną Kędzierzynianie schodzili z przewagą pięciu punktów. Po wznowieniu gry jastrzębianie popełniali kolejne błędy własne, które oddalały ich od wygrania seta (12:18). Gdy goście po raz kolejny nie wybronili ataku przeciwników o czas poprosił Lorenzo Bernardi. Powrót na boisko oznaczał dalszą walkę o kolejne cenne punkty.  Po zepsutej akcji Kędzierzynian (16:20) o czas dla swojej drużyny poprosił Krzysztof Stelmach. W końcówce seta jastrzębianie byli bliscy odrobienia strat, jednak ostatecznie to kędzierzynianie wygrali seta do 20 i jednocześnie cały mecz 3:0. MVP spotkania został Michał Ruciak.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25; 22:25; 20:25)

KS Jastrzębski Węgiel: Łasko, Margarido, Rusek(L), Bartman, Kubiak, Holmes, Bontje oraz Bozko, Nemer, Malinowski, Violas, Gawryszewski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kapelus, Popelka, Witczak, Zagumny, Kaźmierczak, Gacek (L), Ruciak