Jastrzębski Węgiel w półfinale! Wygrał z Delectą

Ćwierćfinałowy mecz między Jastrzębskim Węglem a Delectą Bydgoszcz padł łupem gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu Jastrzębie będzie grać w półfinale Plusligi.

Mecz rozpoczął się od punktowego bloku bydgoszczan. Zawodnicy grali punkt za punkt (2:2). Obie drużyny dobrze pracowały w przyjęciu i w ataku. Do pierwszej przerwy technicznej, na którą jastrzębianie zeszli z jednopunktową stratą, po naszej stronie w ataku dobrze spisywał się Łasko oraz Kubiak. Po wznowieniu gry, pierwszy punkt wpadł na konto Jastrzębskiego Węgla. Przy stanie 10:11 punkt z prawego skrzydła zdobył Łasko. Po bloku Bartmana na zawodniku z Bydgoszczy nasz zespół prowadził dwoma punktami (13:11). O czas poprosił Piotr Makowski. Przy stanie 13:13 w zagrywce pomylił się Waliński. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy dwupunktowym prowadzeniu jastrzębian. Po powrocie na boisko punkt z zagrywki zdobył Holmes. Przy stanie 19:17 o czas dla zespołu poprosił Lorenzo Bernardi. Set został zakończony atakiem Gawryszewskiego (25:23). Pierwszą odsłonę wygrywa Jastrzębski Węgiel.

Set drugi rozpoczął się podobnie do poprzedniego - oba zespoły grały punkt za punkt. Atak Kubiaka zaowocował jednopunktową przewagą jastrzębian (4:3). Po nieudanym serwisie Kubiaka, na pierwszą przerwę techniczną gospodarze zeszli przy prowadzeniu gości. Gdy jastrzębianie zdobyli 3 punkty z rzędu o czas poprosił trener Delecty, Piotr Makowski. Przy stanie 10:11 bydgoszczanie pozostawili czystą siatkę i w rezultacie punkt z ataku zdobył Zbigniew Bartman. Po kiwce Bartmana i potrójnym bloku naszego zespołu, Jastrzębski Węgiel objął dwupunktowe prowadzenie (15:13). Po ataku Łasko z prawego skrzydła, zawodnicy zeszli na drugą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Przy stanie 18:16 ręce potrójnego bloku obił Łasko - kolejny punkt dla jastrzębian. Gdy nasi zawodnicy wpadli w antenkę stracili dwa punkty w decydującej partii seta (20:22). W końcówce seta lepsi okazali się bydgoszczanie i to oni wygrali tego seta do 21.

W secie trzecim, podobnie jak w poprzednich partiach, drużyny grały punkt za punkt. Zawodnicy obu drużyn dobrze pracowali w przyjęciu, ale mieli problemy z wyprowadzeniem kontry. Po punktowym ataku bydgoszczan siatkarze zeszli na pierwszą piłkę techniczną (6:8). Przy stanie 7:9 pod siatką wywiązała się dyskusja między zawodnikami a sędziami - ostatecznie sporny punkt został przyznany Jastrzębskiemu Węglowi. Po zagrywce Gawryszewskiego naszemu zespołowi udało się wyrównać stan rywalizacji po 11. Bydgoszczanie popełniali wiele błędów w polu zagrywki. Drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 15:16. Po powrocie na boisko trzy punkty z rzędu zdobył Jastrzębski Węgiel. Gdy dobra passa nie opuszczała naszych zawodników, o czas dla zespołu poprosili przyjezdni (19:17). Przy stanie 20:18 zagrywkę w aut posłał Konarski, a chwilę później jastrzębianie zdobyli punkt z ataku (22:18). Po długiej akcji - pierwsza piłka setowa dla naszego zespołu (24:18). Ostatecznie Jastrzębski wygrał tego seta do 20, po ataku Holmes’a ze środka.

W czwarty set zawodnicy Delecty weszli zmotywowani, gdyż była to dla nich ostatnia szansa, aby wygrać spotkanie. Przy stanie 4:5 punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Holmes. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy prowadzeniu jastrzębian (8:5). Po powrocie na boisku kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Holmes. W dalszej części spotkania naszym zawodnikom udawało się utrzymywać 3, 4-punktowe prowadzenie. Zawodnicy z Bydgoszczy popełniali więcej błędów własnych i mieli problemy z wyprowadzeniem kontr. Przy stanie 12:11 błąd w zagrywce popełnił Gawryszewski. Po kolejnym udanym ataku Łasko drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną (16:14). Po powrocie na boisko, Antiga nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Kubiaka. Przy stanie 18:15 punkt z ataku zdobył Łasko. O czas poprosił Piotr Makowski. Gdy w bydgoskiej drużynie pojawiła się seria punktów (20:18) o czas poprosił Lorenzo Bernardi. W końcówce seta jastrzębianie byli nieosiągalni w każdym elemencie gry i tym samym wygrali tego seta do 18.