Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel zagra w Final Four

Wtorkowy mecz rozstrzygnął o tym, że Jastrzębski Węgiel zagra w Final Four Ligi Mistrzów. Wyjazdowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów jastrzębianie wygrali 3:1.

Jastrzębski Węgiel zagra w Final Four

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Przed pierwszą przerwą jastrzębianie wysunęli się nieco na prowadzenie. Rzeszowianie zdołali wyrównać po 12. Siatkarze Resovii zdołali odrobić straty i na drugą przerwę techniczną schodzili jako zwycięzcy. Jastrzębianie jednak się nie poddali i doprowadzili do dwóch piłek setowych dla swojego zespołu. Trzecią z nich wykorzystali blokując atak swoich rywali.

Początek drugiej partii należał do pomarańczowych. Szybko objęli prowadzenie (4:8). Po pierwszej przerwie zawodnicy z Rzeszowa zbliżyli się do wyniku, ale wtedy dał o sobie znać Michał Łasko, który powiększył prowadzenie. Gospodarze spotkania jednak objęli prowadzenie przy stanie 20:19 i utrzymali je już do końca (25:23).

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana. Pierwsza przerwa techniczna padła łupem pomarańczowych, ale już na drugą to rzeszowianie schodzili z uśmiechami na twarzy (16:14). Później to jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie i wykorzystali drugiego setbola (24:26). Dwa wygrane sety dały podopiecznym Lorenzo Bernardiego pewność, że zagrają w Final Four.

W czwartym secie na boisko wyszła całkiem nowa szóstka. Początkowo zawodnicy Resovii Rzeszów byli na prowadzeniu, ale po drugiej przerwie technicznej to jastrzębianie mieli punkt przewagi. Gospodarze zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie (20:19). Ostatnie słowo należało jednak siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy za sprawą Malinowskiego przypieczętowali zwycięstwo (24:26).

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:27, 25:23, 24:26, 24:26)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Achrem, Schoeps, Drzyzga, Perłowski, Veres, Masłowski (libero) oraz Penchev (libero), Kosok, Grzyb, Tichacek

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Popiwczak, Malinowski, Marechal, Filippov

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kazimierz (77.253. * .61) 12.02.2014 22:12

Proszę nie obrażać posła Matusiaka. Jest najwierniejszym kibicem w Jastrzębiu. Wielki działacz. Nikt tak nie pomógł temu klubowi jak poseł Matusiak. Nawet przewodniczy zespołowi w sejmie ds. siatkówki. No i właśnie teraz widzimy wyniki. Jest jednym z współtwórców akademi talentów jastrzębskiego węgla.

~Gość (89.72. * .159) 12.02.2014 19:51

I co niedowiarki? Jednak pykliśmy Resovię, i innych w drodze do Mistrzostwa Polski też pykniemy. A Matusiak niech lepiej swoją gębę ukryje gdzieś w tłumie i nie psuje odbioru świetnego widowiska.

~Edgar (172.22. * .81) 12.02.2014 13:46

Panie posle Matusiak dziekujemy za awans do finału. Będziemy na pana głosowac.

~? (84.234. * .81) 12.02.2014 11:03

A ja żałuję, ze natrafiliśmy na Resovię w drodze do FF, Resovia gra typową polską siatkówkę opartą na improwizacji, a nie wyćwiczonych do perfekcji schematach, jak to robi Ankara i my ostatnio, dzięki Bernardiemu, oraz na schematach i sile, jak to robią Rosjanie. I to może być złe w FF, bo w FF takich radosnych, bezsensownych zagrań, jakie się spotyka w Polsce nie zobaczymy. I czy przeskoczymy inny system?

~John (77.253. * .189) 12.02.2014 09:04

Świetny mecz! Teraz w zasadzie każda wygrana, to będzie historyczny sukces, a z taką ekipą i zgraniem, można po cichu liczyć na sukces ;)

~Wyborca (172.22. * .81) 12.02.2014 06:43

Brawo dla Posła Grzegorza Matusiaka za to że wspierał w Rzeszowie nasza drużynę. Dzieki takim posłom jak GRZEGORZ MATUSIAK drużyna siatkarska spokojnie wygrywa. Innym posłom sie nie chciało, więc druzyna z Rzeszowa przegrała. To jest prawdziwe poselskie wsparcie. A gdzie był Tusk?

~Mar (89.66. * .255) 11.02.2014 21:35

Rewelacja! Mistrz Polski dla Jastrzębskiego Węgla!

~aaaaaaa (89.79. * .65) 11.02.2014 20:52

sędziowanie DRAMAT, ale na szczęście i tak wygraliśmy. Hej Hej JASTRZĘBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~hej (84.234. * .81) 11.02.2014 20:50

Druzyna jest doskonała, świetny trener, tylko te przestoje czasami wkurzają.