Pierwszy mecz o brąz dla Jastrzębskiego Węgla

We wtorkowym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel wygrał u siebie 3:2. Był to pierwszy mecz w rywalizacji o brąz PlusLigi.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Ataki Michała Łasko zapewniły niewielkie prowadzenie na pierwszej przerwie (8:6). Po wznowieniu gry jastrzębianie powiększyli przewagę, ale zawodnicy ZAKSY nadrobili straty i doprowadzili do remisu po 19. Ostatecznie to Pomarańczowi wykorzystali piłkę setową i wygrali pierwszego seta.

Druga odsłona wyglądała podobnie, ale tym razem na pierwszej przerwie to kędzierzynianie prowadzili 8:6. Rywale Jastrzębskiego Węgla zaczęli powoli oddalać się punktowo. Blisko wyrównania było po nieudanym ataku Witczaka (15:16). W końcówce lepsza okazali się przyjezdni, którzy wygrali 25:19.

W kolejnym secie podopieczni Lorenzo Bernardiego zemścili się za poprzednią odsłonę. Pierwszą przerwa padła łupem kędzierzynian, ale jastrzębianie szybko odrobili straty. Możliwe to było m.in. dzięki dobrej dyspozycji jastrzębskiego bloku. Pod koniec dali znać o sobie Łasko, Kubiak i Pajenk, którzy dokończyli seta (25:20).

Sytuacja odwróciła się w kolejnej odsłonie. Najpierw to obie drużyny grały punkt za punkt, ale po przerwie na prowadzenie zaczęli wysuwać się kędzierzynianie. Różnicę kilku punktów utrzymali już do końca i wygrali 25:19. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Tie-break lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Trener ZAKSY zmuszony był wziąć czas dla swojego zespołu, który jednak nie zadziałał na ich korzyść. Drużyny zmieniły się stronami przy 4-punktowej przewadze Pomarańczowych. Przy stanie 12:6 goście odrobili kilka punktów, ale nie na tyle by zagrozić jastrzębianom. Mecz zakończył Michał Kubiak (15:12).

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (26:24, 19:25, 25:20, 19:25, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Malinowski, Marechal

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Kooy, Wiśniewski, Możdżonek, Ruciak, Lewis (libero) oraz Ferens, Pilarz, Bociek, Polański