Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegły na 5+. Zwyciężyła Wioletta Frankiewicz

W minioną niedzielę w naszym mieście odbywał się I Jastrzębski Bieg Kobiet "Kobiety na 5+". Zwyciężczynią została Wioletta Frankiewicz, która przebiegła trasę w czasie 19:22.

Pobiegły na 5+. Zwyciężyła Wioletta Frankiewicz

Na starcie stanęło 371 pań. Każda z nich miała do pokonania 5,5-kilometrową trasę, która biegła od Stadionu Miejskiego przez Aleję Piłsudskiego i Jana Pawła II. Meta biegu znajdowała się również na stadionie.

Biegaczki po zakończonym biegu otrzymały różę oraz pamiątkowy medal. Zwyciężczynią została Wioletta Frankiewicz - wielokrotna mistrzyni Polski, a także olimpijka z Aten i Pekinu. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Kucharska z Pszczyny, a na trzecim stopniu podium stanęła Gabriela Rolka z Nowego Sącza. Tuż za podium, na 4. miejscu uplasowała się reprezentantka jastrzębskiego klubu biegacza, Dagmara Dziuk, która pokonała trasę w czasie  20:52.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie biegjastrzebie.pl.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (84.234. * .174) 28.05.2014 10:02

Jeśli ktoś sie decyduje na start to musi wiedzieć że wcześniej trzeba się do niego przygotować ale nie tydzień przed zawodami tylko cały rok.Po 2,5km pić się chce tylko tym nie przygotowanym do biegu więc macie cały rok drogie panie na przygotowanie się do następnego startu i nie będzie wtedy \"Obserwator\"marudził{a}.

~Obserwator (89.77. * .240) 27.05.2014 22:35

Nie startuje, ale widzi i słyszy, co się działo. Jedna z zawodniczek nie przerywając biegu słusznie zapytała jednego z wolontariuszy czemu nie ma napojów na trasie. Było duszno tego dnia, a poza tym wydaje mi się, że w maratonach biegają już ludzie lepiej przygotowani kondycyjnie. Tu było sporo amatorek i wielka szkoda, że nikt nie zadbał o ich komfort podczas biegu.

~ja (94.254. * .40) 27.05.2014 21:51

Nie mozemy mowic.ze organizatorzy zrobili kiche z woda bo kto widzial by co 2 metry stal punkt z woda gdzie na maratonach jest co 5 km.Chyba osiba piszaca nie startuje na zawodach

~Gość (84.234. * .81) 26.05.2014 14:57

gratulacje dla wszystkich dzielnych pań i dziewczyn!

~Obserwator (89.77. * .240) 26.05.2014 14:21

Przede wszystkim gratulacje dla wszystkich pań, które wzięły udział w biegu.
Muszę jednak podkreślić, że organizacja zgrzytała dość mocno pod jednym względem. W normalnym biegu na trasie zazwyczaj stoją wolontariusze z przygotowanymi kubkami z wodą. Tego zabrakło. I nie interesuje mnie, że napoje były rozdawane na półmetku. To, że bieg był amatorski, nie uprawnia organizatorów do braku profesjonalizmu.