JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lider PlusLigi pokonał siatkarzy z Jastrzębia

W sobotę, 12 marca jastrzębianie podejmowali we własnej hali lidera PlusLigi, drużynę ZAKSY Kędzirzyn-Koźle. Przyjezdni byli w lepszej formie i bez problemów pokonali siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Na boisku wydarzenia szybko przybrały bieg korzystny dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Do tego doszło kilka błędów własnych Pomarańczowych i na pierwszej przerwie technicznej wynik brzmiał 8:2 dla ZAKSY. Przy zagrywkach Toontje Van Lankvelta udało się nieco zmniejszyć stratę do rywali (5:8). Przy stanie 7:12 trener Mark Lebedew po raz pierwszy w meczu poprosił o czas. W szeregach rywali brylował Kevin Tillie, a my nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Na drugiej przerwie technicznej przewaga kędzierzynian wynosiła dziewięć punktów. Przy stanie 7:17 na parkiecie pojawił się Jason De Rocco, który zmienił Aleksandra Szafranowicza. Następnie Patryk Strzeżek wszedł w miejsce Macieja Muzaja. Obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Po akcji Dawida Konarskiego ZAKSA zakończyła seta na swoją korzyść.

Na drugiego seta w jastrzębskich szeregach pozostali De Rocco oraz Strzeżek. Drugi z wymienionych zawodników skuteczną akcją otworzył tę część meczu. Do stanu po 5 walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt, ale później Konarski włączył swoje atomowe serwisy i rywale odskoczyli na dwa punkty (5:7, 6:8). Przy stanie 10:13 Van Lankvelta zmienił Konrad Formela. As serwisowy Gila dał drużynie sygnał do walki (13:14). Kolejna punktowa zagrywka, tym razem w wykonaniu De Rocco, przyniosła remis w secie (15:15). Na drugiej przerwie technicznej minimalnie prowadzili kędzierzynianie. Do stanu po 19 jastrzębianie prowadzili z przeciwnikiem twardą, wyrównaną bitwę. Później ZAKSA odskoczyła na dwa punkty, ale nasi siatkarze raz jeszcze podjęli rękawicę i po ofiarnej kontrze doprowadzili do wyrównania (od 20:22 do stanu po 22). Ferdinando De Giorgi w krótkim odstępie czasu dwukrotnie prosił o czas, bo nasza drużyna wyszła na czoło (23:22). Mocne zagrywki Grzegorza Boćka w połączeniu z większym doświadczeniem rywali skutkowały wygraną ZAKSY także w drugiej partii.

Początek trzeciego seta to zdecydowane prowadzenie podopiecznych trenera De Giorgiego (3:8). ZAKSA grała pewnie, siłowo i przede wszystkim precyzyjnie. Współpraca Benjamina Toniuttiego ze środkowymi Jurijem Gladyrem oraz Łukaszem Wiśniewskim była w trzeciej części meczu wręcz wzorcowa. Wysoki poziom w ataku utrzymywał też Konarski (5:12). W połowie seta na placu gry pojawili się Grzegorz Pająk oraz Bociek. Na drugiej przerwie technicznej różnica na korzyść kędzierzyńskiej drużyny wynosiła osiem punktów. W końcówce kilka razy znakomicie zaserwowali Gil oraz De Rocco (asy), ale rozpędzonych liderów Plusligi nie było w stanie to zatrzymać. W ostatniej akcji seta i meczu Kamil Semeniuk zaserwował asa.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 23:25, 18:25)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Gil, Van Lankvelt, Sobala, Szafranowicz, Hain, Popwiczak (libero) oraz Mihułka, De Rocco, Strzeżek, Formela, Boruch, Bachmatiuk.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Konarski, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Rejno, Bociek.