Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomarańczowi odpadają z Ligi Mistrzów

W rewanżowym spotkaniu rundy play off 12 Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0, a to oznacza awans kędzierzynian do najlepszej szóstki w Europie.

Pomarańczowi odpadają z Ligi Mistrzów

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobyli gospodarze, po tym jak Maciej Muzaj zaserwował w siatkę. W następnej akcji atakujący JW  popisał się skuteczną „kiwką”. Dwie kolejne akcje należały do Salvadora Hidalgo Olivy, który najpierw popisał się asem serwisowym, a później pewnie zwieńczył kontratak (3:1). ZAKSA wyrównała stan seta po 3 za sprawą asa serwisowego autorstwa Maurice’a Torresa. Drugi as ZAKSY w tym secie (tym razem w wykonaniu Rafała Buszka) wyprowadził kędzierzynian na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Drużyna z Opolszczyzny utrzymała dwupunktowy zapas na pierwszej przerwie technicznej, a zawdzięcza to trzeciej zagrywce punktowej w tej partii, której autorem był Mateusz Bieniek. Kłopoty w przyjęciu, a następnie wynikające z tego błędy jastrzębskiej drużyny w ataku sprawiły, że już przy stanie 10:6 trener Ferdinando De Giorgi wziął przerwę na żądanie. Napędzani akcjami Torresa kędzierzynianie błyskawicznie „uciekli” naszej ekipie, jeśli chodzi o wynik (15:8).

Przy serwisie Muzaja i dobrej grze blokiem jastrzębianie podgonili rezultat (15:12), a to było równoznaczne z czasem dla drużyny Andrei Gardiniego. Po pauzie ZAKSA powróciła do swojej płynnej gry (17:12). Chociaż zespół Pomarańczowych miał jeszcze kilka momentów zrywu (23:20), to mistrzowie Polski nie dali się złamać. A przede wszystkim nie wybaczali błędów. Kiedy dostawali szansę do kontry, czynili z tego użytek. Pomarańczowi zdołali obronić jednego setbola, ale wobec ataku Torresa okazali się bezradni (25:21).

Początek drugiej partii należał do ZAKSY, ale później Wojciech Sobala popisał się  trzema punktowymi blokami z rzędu i nasz zespół wyszedł na prowadzenie 5:3. Proste błędy w ataku Hidalgo Olivy spowodowały, że gospodarze szybko wyrównali stan seta, a na pierwszej przerwie technicznej mieli już minimalną przewagę. Kolejnym asem serwisowym w tym meczu wykazał się Portorykańczyk Torres. W dalszym fragmencie seta walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt, przy czym w natarciu byli kędzierzynianie, a nasz zespół gonił wynik.

W kędzierzyńskich szeregach brylował Torres. Mistrzowie Polski na moment „oderwali się” punktowo, ale as Lukasa Kampy zastopował ich „ucieczkę” (11:11). Ponowny zryw ZAKSY Pomarańczowi zdołali zatrzymać przy dobrym serwisie Sobali i efektywnej kontrze (od wyniku 15:13 do stanu 15:15). Wynik seta odwrócił się na korzyść JW za sprawą udanego bloku Kampy na Rafale Buszku (17:16). Mistrzowie Polski znów jednak wytrzymali napór i wkrótce potem to oni byli z przodu. Przy stanie 20:18 trener De Giorgi wziął przerwę na żądanie. Niestety, po niej kędzierzyński team kontynuował swój marsz po wygraną (21:18). Piłkę na wagę awansu do rundy play off 6 dał ZAKSIE Torres. W ostatniej akcji tego seta Jason De Rocco zaatakował w aut. To przypieczętowało promocję kędzierzynian do najlepszej szóstki w Europie.

W trzecim secie składy obu zespołów zostały mocno przemeblowane. Pomarańczowi grali w zestawieniu: Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku, Marcin Ernastowicz, Rodrigo Quiroga, Grzegorz Kosok, Damian Boruch oraz Karol Gdowski (libero). Z kolei ZAKSĘ w tym fragmencie meczu reprezentowali: Sławomir Jungiewicz, Marco Falaschi, Krzysztof Rejno, Mateusz Bieniek, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura oraz Korneliusz Banach (libero). W starciu zmienników również górowali gospodarze, którzy właściwie od samego początku tej partii narzucili mocne tempo gry (7:4, 12:7, 15:9). W zespole mistrzów Polski dobrze prezentowali się w ofensywie Jungiewicz, Szymura oraz Semeniuk. Po naszej stronie z czasem na placu gry zameldował również Jakub Turski. Ekipa z Opolszczyzny pewnie bez kłopotu wygrała także trzecią część spotkania i tym samym cały pojedynek.

Pomarańczowi po dwuletnim rozbracie z europejskimi rozgrywkami zakończyli swój udział w CEV Champions League 2017/18 na pierwszej rundzie play off.

Stan rywalizacji w play off 12 Ligi Mistrzów: 2-0 dla ZAKSY i awans kędzierzynian do rundy play off 6.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:12)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Torres, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Buszek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura, Semeniuk, Falaschi, Banach (libero), Rejno, Maziarz

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Lushtaku, Quiroga, Strzeżek, Boruch, Gdowski (libero), Turski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (83.26. * .13) 01.04.2018 00:04

Nie dla.psa kiełbasa. Za wysokie progi na prezesa nogi. W grze mu pisowska brać nie pomoże.

~damian33 (89.67. * .144) 29.03.2018 14:18

IVET Borynia mistrz polski nadal by grał. To że chłopaki odpadli to tylko świadczy o tym istnieje sprawiedliwość.
Bo to IVET zdobył mistrza polski....