Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH zwycięża Re-Plast Unię Oświęcim 4:2

Na inaugurację ekstraligowego sezonu 2019/2020 hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali u siebie "czarnego konia" rozgrywek Re-Plast Unię Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1).

JKH zwycięża Re-Plast Unię Oświęcim 4:2

W pierwszej tercji byliśmy świadkami tylko jednego gola, którego już w 52. sekundzie strzelił Andrej Themar. To błyskawiczne otwarcie wyniku przez gości na szczęście nie zdeprymowało jastrzębskiego zespołu, który przez kolejne minuty raz po raz niepokoił defensywę Unii. Najgroźniejszą sytuację stworzyli w 11. minucie Patryk Pelaczyk i Jakub Gimiński, ale Clake Saunders stanął na wysokości zadania. W końcówce tercji więcej z gry ponownie mieli goście, jednak w bramce GKS znakomicie spisywał się Ondrej Raszka.

Druga tercja była prawdziwym popisem ekipy trenera Roberta Kalabera! Unia mogła mówić o ogromnym szczęściu, że zjeżdżała z tafli przegrywając "zaledwie" 1:2, co było zasługą uwijającego się jak w ukropie Saundersa. Kanadyjczyk powinien był skapitulować co najmniej sześć razy, a ostatecznie wyciągał gumę z siatki tylko dwukrotnie - w 22. i 34. minucie po trafieniach Jana Sołtysa i Dominika Pasia, których wyśmienitymi podaniami obsłużył Kamil Wałęga. 

W trzeciej odsłonie JKH GKS poszedł za ciosem, ale ostatecznie zapewnił sobie trzy punkty wykorzystując grę w podwójnej, a następnie w pojedynczej przewadze. W ciągu minuty jastrzębianie strzelili dwa kolejne gole, po mistrzowsku wykorzystując osłabienie Unii - uczynili to kolejno Dominik Paś i Jakub Gimiński. Pierwszy dobił strzał z dystansu, natomiast drugi wykorzystał podanie "asystenta dnia" Kamila Wałęgi. Gości stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki, czego dokonał Klemen Pretnar. Na więcej jednak nie pozwolił świetnie dysponowany Ondrej Raszka i tym samym zwycięstwo pozostało na Jastorze.

We wtorek jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast przy Leśnej widzimy się w kolejny piątek o godz. 18:00. Rywalem podopiecznych trenera Kalabera będzie Naprzód Janów

15 września 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Themar (Kalan, Koblar) 00:52
1:1 Sołtys (Wałęga, Paś) 21:45
2:1 Paś (Wałęga, Jass) 33:01
3:1 Paś (Jass, Wałęga) 50:23 5/3
4:1 Gimiński (Wałęga, Paś) 51:25 5/4
4:2 Pretnar (Zatko, Themar) 52:49 5/3

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Kasperlik - Michałowski, Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys - Gimiński, Matusik, Sawicki, Pelaczyk, Wróbel.

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuska, Luza, Protasenja, Trandin, Przygodzki - Zatko, Saur, Kowalówka, Wanat, Krzeień - P. Noworyta, M. Noworyta, Prusak, Malicki.

Strzały: 35 - 25 / Kary: 10 - 8 / Widzów: 800.
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Maciej Pachucki (główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~jasiu (84.234. * .76) 19.09.2019 08:14

sezon na machanie kijami rozpoczęty.

~menel (89.64. * .56) 16.09.2019 22:11

Piter . Tak to prawda

~Piter (188.147. * .253) 16.09.2019 17:41

To prawda ze kibice przyjezdni prowadzili sobie doping w naszym sektorze???