Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remis GKS-u z Miedzią Legnica

W meczu 17. kolejki 1 Ligi  GKS Jastrzębie remisuje przy Harcerskiej z Miedzią Legnica 2:2. Bramki dla GKS-u zdobyli Jakub Wróbel i Farid Ali.

Remis GKS-u z Miedzią Legnica

Żadna ze stron nie ruszyła ze zdecydowanymi atakami od początku meczu, ale pierwszą dogodną okazję stworzył nasz zespół, gdy w 11. minucie Michał Bojdys był blisko przecięcia futbolówki tuż przed bramką po rzucie rożnym. Z kolei siedem minut później szansę miał Marek Mróz, lecz uderzył z kilkunastu metrów niecelnie. W 20. minucie Łukasz Załuska dobrze interweniował po uderzeniu w długi róg Farida Alego.

Kolejne minuty toczyły się pod nieznaczne dyktando Miedzi, ale Mariusz Pawełek nie był zmuszony do większego wysiłku. W tym momencie z kontrą wyszli jastrzębianie. Akcję strzałem po ziemi zakończył Jakub Wróbel i dał nam prowadzenie. W odpowiedzi w 42. minucie z dystansu groźnie uderzał Adrian Purzycki, lecz piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy po rzucie rożnym uderzał w krótki róg Wróbel, ale legniczan uratował słupek. Po stronie gości szanse mieli m.in. Kort i Warcholak, jednak wynik pozostawał bez zmian. W 67. minucie było już 2:0. Strzał Mroza odbił przed siebie Załuska, a skuteczną dobitką z bliska popisał się Farid Ali. Dwie minuty później powinno być 3:0. Jakub Wróbel dobiegł do bezpańskiej piłki i minął przed polem karnym Załuskę, ale mając przed sobą pustą bramkę uderzył z 20 metrów nad poprzeczką. Dobrą okazję miał również Kulawiak kilka minut później, który trafił jednak z bliska w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatnich 10 minutach. Najpierw kontaktowego gola uderzeniem głową z metra zdobył Bozo Musa, a dwie minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pawełka pokonał z bliska Marquitos. Ostatecznie wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Twierdza Harcerska w dalszym ciągu pozostaje niezdobyta, ale biorąc pod uwagę przebieg spotkania, pozostaje niedosyt.

GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 2:2 (1:0)
1:0 - Jakub Wróbel 38’
2:0 - Farid Ali 66’
2:1 - Bozo Musa 80’
2:2 - Marcos Garcia Barreno 88’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Kamil Jadach (67. Daniel Liszka), Damian Tront, Jakub Wróbel.

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Krzysztof Danielewicz, Dawid Kort, Jakub Łukowski, Adrian Purzycki, Marcin Warcholak, Henrik Ojamaa (60. Valerijs Sabala), Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bozo Musa, Maciej Śliwa (70. Patryk Makuch).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].