JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

6 goli JKH w Mikołajki. Sanok bez punktów

Po raz dwunasty z rzędu hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli ekstraligowe zwycięstwo, pokonując w niedzielny "mikołajkowy" wieczór na Jastorze Ciarko STS Sanok 6:2 (1:2, 5:0, 0:0). Ponownie o trzech punktach dla naszego zespołu zadecydowała udana druga tercja zawodów, w której podopieczni Roberta Kalabera zdobyli pięć goli. Wygrana z Sanokiem oznacza, że niezależnie od wyników ostatniej grudniowej kolejki hokeiści JKH GKS zakończą 2020 rok jako lider tabeli!

Pierwsza tercja rozpoczęła się sensacyjnie, bo już w 2. minucie goście objęli prowadzenie po kontrze, którą otwarciem wyniku zakończył Jesper Viikila. Jastrzębianie odpowiedzieli osiem minut później, gdy w trakcie gry w przewadze gumę do bramki Sanoka zdołał wepchnąć Jirzi Klimiczek. Kluczowe dla premierowej odsłony były 18. i 19. minuta. Wówczas to na ławce kar znaleźli się Patryk Pelaczyk i Roman Rac. Goście na tyle nerwowo podeszli do gry w pięciu na trzech, że... o mało nie stracili gola po kontrze Marka Hovorki. W końcu jednak na osiem sekund przed powrotem Pelaczyka na lód prowadzenie dla Sanoka odzyskał Elo Eetu i tym samym na tablicy wyników pojawiło się niespodziewane 1:2.

Nie wiemy, czy w przerwie w naszej szatni padły mocniejsze slowa, ale okrzyki dobiegające z tunelu wskazywały na dodatkową mobilizację w obozie gospodarzy. I rzeczywiście - podobnie jak już wiele razy w tym sezonie druga tercja była popisem ekipy Roberta Kalabera. Już w 20. sekundzie po wyłożeniu krążka przez Radosława Sawickiego w odsłonięty róg bez większych problemów trafił Kamil Górny. Nie minęła kolejna minuta i jastrzębianie objęli prowadzenie po golu Kamila Wałęgi. Potem dominujący na tafli JKH GKS sukcesywnie dobijał rywala trafieniami Jirziego Klimiczka, Jana Sołtysa i Radosława Sawickiego, który przeciął uderzenie z dystansu Mateusza Bryka.

Efekt? Po czterdziestu minutach można było uznać zawody za praktycznie rozstrzygnięte. Dowodem był zresztą przebieg trzeciej odsłony, w której jastrzębianie nie forsowali tempa, a zarazem pozwolili bramkarzowi gości Patrikowi Spiesznemu na zachowanie czystego konta. Dodajmy, że w tej części gry po naszej stronie między słupkami zagrał David Marek i także "wyszedł na zero".

W ostatnim tegorocznym meczu JKH GKS Jastrzębie podejmie w przyszły piątek w derbach województwa GKS Katowice. Następnie trener Robert Kalaber wraz z częścią drużyny rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Polski.

6 grudnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 6:2 (1:2, 5:0, 0:0)
6:2 Sawicki (Bryk, Górny) 37:39 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Gimiński, Kostek, Pelaczyk, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.

Strzały: 57 - 26 / Kary: 10 min - 14 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Wojciech Wrycza (główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).