Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zacięty mecz w Jastrzębiu. ZAKSA wygrywa

W rozegranym meczu 17. kolejki PlusLigi jastrzębianie po zaciętej batalii ulegli Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:27, 25:23, 22:25).

Zacięty mecz w Jastrzębiu. ZAKSA wygrywa

Po 28 dniach przerwy spowodowanej koronawirusem nasz zespół przystąpił wreszcie w niedzielę do ligowej rywalizacji. Już pierwsze akcje starcia z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazały, że rozbrat z boiskiem, kwarantanna i przebyta choroba, pozostawiły delikatny ślad w drużynie. Naszym siatkarzom brakowało początkowo czucia piłki i rytmu, ale za sprawą skutecznego na prawym skrzydle Mohameda Al Hachdadiego nie pozwalali oni rywalom zbytnio odskoczyć (5:7, 7:8). Od stanu 10:11 kędzierzynianie odeszli naszej ekipie na trzy „oczka” i od tego momentu kontrolowali wydarzenia boiskowe. W ich szeregach błyszczał Aleksander Śliwka. Przy stanie 13:17 trener Luke Reynolds wziął przerwę na żądanie, po której nasz zespół rozpoczął pościg za przeciwnikiem. Kiedy na tablicy pojawił się rezultat 16:17, tym razem to Nikola Grbić poprosił o czas dla ZAKSY. Po pauzie Michał Szalacha skutecznie skończył kontratak i mieliśmy remis. Zaraz potem Szalacha dołożył udany  blok na Łukaszu Kaczmarku. Szkoleniowiec ZAKSY zmienił „ostrzeliwanego” przez naszą drużynę zagrywką Kamila Semeniuka i goście opanowali sytuację (od 18:21 do stanu 21:21). Pomarańczowi raz jeszcze przycisnęli przeciwników (20:21, 21:22). Semeniuk, który powrócił na boisko, zapewnił gościom setbola (22:24). Raz zdołaliśmy się wybronić, ale wobec ataku Davida Smitha pozostaliśmy bezradni (23:25).

Druga partia rozpoczęła się obiecująco dla Jastrzębskiego Węgla (3:0). Duża w tym zasługa świetnie serwującego Eemiego Tervaporttiego. Kędzierzynianie szybko zniwelowali stratę (3:3), ale znów wywarliśmy na nich presję. Fiński rozgrywający zaczął częściej uruchamiać Rafała Szymurę, a ten dzielnie walczył z blokiem ZAKSY. W pewnym momencie nasza przewaga wynosiła dwa punkty (9:7), ale i tym razem doprowadziła do wyrównania. Przy stanie 9:10 na placu gry pojawił się Yacine Louati, który zastąpił Tomasza Fornala. W dalszym fragmencie set walka toczyła się punkt za punkt. Od stanu po 18 nasz zespół znów zyskał dwa „oczka” zapasu (20:18). Przodująca w ligowej tabeli i niepokonana jak dotąd ZAKSA raz jeszcze wyrównała stan seta, a następnie wyszła na prowadzenie (21:22). As Szymury ponownie dał naszej drużynie prowadzenie (23:23). Dotknięcie siatki przez rywali było równoznaczne z pierwszymi piłkami setowymi dla JW (24:23). Po czasie wziętym przez ZAKSĘ, goście wyrównali. Później mieliśmy jeszcze jedną szansę, ale i tym razem kędzierzynianie zdołali wyjść cało. Później to oni zyskali swoje okazje na zakończenie partii i skutecznie je sfinalizowali (27:25).

Trzecią partię nasz zespół zaczął od świetnej gry blokiem (najpierw Jurij Gladyr, a następnie Louati). Francuski przyjmujący z każdą akcją rozkręcał się również w ofensywie (10:9). Swoje dołożył także na zagrywce, serwując asa (11:9). Zaraz potem Szalacha doskonale zablokował atakującego Kaczmarka (12:9). Do stanu 19:16 utrzymaliśmy trzypunktową zaliczkę. ZAKSA starała się naciskać, ale wejście w pole serwisowe Jakuba Buckiego pozwoliło odzyskać nam trzypunktową przewagę (21:18). Pomimo tego, że ZAKSA nie odpuszczała, Gladyr zapewnił naszej ekipie setbole (24:21). Tym razem nie wypuściliśmy już swojej szansy z rąk, wygraliśmy seta i pozostaliśmy w grze (25:23).

Czwarta odsłona zaczęła się po myśli ZAKSY (3:1), ale błyskawicznie powstrzymaliśmy ekipę z Opolszczyzny (4:4). Mimo tego to goście nadawali ton grze i po asie serwisowym Śliwki prowadzili 10:7. Przy stanie 14:11 Luke Reynolds dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając na plac gry Lukasa Kampę oraz Buckiego. Przy „nowym” rozgrywającym i atakującym nasza gra się ożywiła. Świetne serwisy Szymury pozwoliły naszemu zespołowi zmniejszyć dystans do rywali do jednego punktu (18:19). Później goście znowu mieli bezpieczny zapas (18:21), ale Gladyr i jego atomowy serwis sprawiły, że różnica na korzyść rywali wynosiła w pewnym momencie już tylko punkt (20:21). Niestety, w końcówce więcej zimnej krwi zachowali kędzierzynianie i to oni zwyciężyli w tej partii i całym meczu 3:1.

MVP: Jakub Kochanowski.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:27, 25:23, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Gladyr, Tervaportti, Szalacha, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Louati, Kampa, Kosok

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ adam (89.72. * .231) 25.12.2020 21:23

Mistrzem Polski jest i był IVET Borynia

~Znafca temató (80.188. * .244) 21.12.2020 07:16

Kiedy płacom?

~Gość (188.147. * .107) 14.12.2020 20:30

Cieniasy nic nie pokazały ale impreza się odbyła