Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH bliżej półfinału. Wygrana z Podhalem

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Polskiej Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie pokonał na Jastorze Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) i tym samym uczynił pierwszy z czterech kroków do strefy medalowej. Gole na wagę cennego zwycięstwa strzelili wychowankowie naszego klubu - Dominik Paś i Kamil Wałęga. Warto dodać, że Paś asystował także przy trafieniu młodszego o rok kolegi. Drugie spotkanie w czwartek o godz. 18:00.

JKH bliżej półfinału. Wygrana z Podhalem

Początek pierwszej tercji należał do gospodarzy, którzy parokrotnie sprawdzili formę Igora Brykuna. Jednak otwarcie wyniku w 8. minucie jastrzębianie zawdzięczali nie swojej przewadze, a błędowi obrońców Podhala, który wykorzystał za sprawą swojej szybkości Dominik Paś. Sytuacja była o tyle kuriozalna, że bramka została zaliczona dopiero... trzy minuty później, bowiem dopiero wówczas gra została zatrzymana, a sędziowie mogli dokonać analizy wideo. Rozjemcy nie mieli pewności, czy guma rzeczywiście znalazła się za linią. W 13. minucie mogło być 1:1, kiedy po strzale z bliska Bartłomieja Neupauera Patrika Nechvatala uratowała poprzeczka. I tu jednak nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ chwilę wcześniej arbitrzy nie dostrzegli pozycji spalonej gości. W końcówce jastrzębianie ponowili najazd, ale Brykun poradził sobie w pojedynku z Mateuszem Brykiem i zdołał wybronić strzał z dystansu Marcina Horzelskiego.

W drugiej odsłonie byliśmy świadkami jeszcze lepszej gry z obu stron. Paradoksalnie jednak mimo naprawdę ciekawego poziomu gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie choć jednej stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Brykun i Nechvatal mieli sporo pracy, ale na pewno nie polegała ona na wyczynianiu cudów między słupkami. Spośród sytuacji dla Podhala na wspomnienie zasługuje bomba Neupauera z 27. minuty, która o włos minęła poprzeczkę nieco zaskoczonego Nechvatala. Z kolei gospodarze w okolicach 29. minuty przy grze pięciu na pięciu założyli rywalom regularny zamek, ale nawet wówczas nie znaleźli sposobu na Brykuna. W drugiej połowie tej części gry mieliśmy mało przerw, trzeszczały bandy, a gra przenosiła się spod jednej bramki do drugą, co musiało się podobać. W końcówce po akcji Radosława Nalewajki pod bramką Podhala wytworzył się jeszcze jeden kocioł, ale i z tej sytuacji goście wyszli obronną ręką.

W trzeciej tercji JKH GKS Jastrzębie przypieczętował zwycięstwo. Nasz zespół grał bardzo mądrze, kontrolując przebieg wydarzeń na tafli. Po raz pierwszy w tej części gry guma zatrzepotała w siatce gości w 45. minucie, ale sędziowie nie uznali trafienia z uwagi na pozycję spaloną. Dwie minuty później nie było już wątpliwości. Gdy na ławce kar siedział Kasper Bryniczka, gospodarze zamknęli rywali na ich tercji. Wówczas to na strzał z dystansu zdecydował się Paś, a krążek po drodze strącił Kamil Wałęga i w ten sposób zmylił Igora Brykuna. W końcówce zawodów nowotarżanie postawili wszystko na jedną kartę, ale w naszej bramce kapitalnie spisywał się Patrik Nechvatal, który m.in. w 53. minucie zatrzymał kolejno Bartłomieja Neupauera i Alexadra Petterssona.

Ostatecznie zawody zakończyły się zasłużoną wygraną JKH GKS Jastrzębie, który tym samym w rywalizacji o półfinał prowadzi 1:0.

24 lutego 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Paś (Bryk, Górny) 7:31
2:0 Wałęga (Paś, Klimiczek) 46:36 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki - Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Wałęga, Sołtys, Paś - Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.

Strzały: 34 - 22 / Kary: 8 min - 8 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Marcin Polak, Tomasz Radzik (główni) oraz Grzegorz Cudek, Jacek Szutta (liniowi).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].