Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derby na Jastorze. JKH GKS wygrywa z Tychami

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy uraczyli nas w piątkowy wieczór kapitalnym derbowym widowiskiem. Po niezwykle interesującym spotkaniu, w którym nie zabrakło nawet... rosyjskiego pojedynku na pięści, mistrzowie Polski zwyciężyli 3:2 (3:1, 0:0, 0:1). Dwa gole dla naszego zespołu zdobył Roman Rac, a jednego dołożył Marcin Horzelski.

Derby na Jastorze. JKH GKS wygrywa z Tychami

Na tafli Jastora od początku iskrzyło. Już w 2. minucie spotkania doszło do wspomnianej walki, w której bój na gołe pięści stoczyli Rusłan Bashirov i Artiom Smirnov. Obaj szybko powędrowali do szatni, ale nie oznacza to, że temperatura widowiska spadła. Jastrzębianie ruszyli do ataku, jednak na posterunku aż do 15. minuty skutecznie trwał Kamil Lewartowski. Potem jednak strzałem z pół-dystansu po indywidualnym najeździe spod bandy zaskoczył go Roman Rac i tym samym wynik zawodów został otwarty. Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać i poszli za ciosem, dzięki czemu po kilkudziesięciu sekundach za sprawą świetnej kontry i celnego wyłożenia przez Radosława Nalewajkę Słowak po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Nie minęło nawet pół minuty i tyszanie wrócili do gry, odzyskując kontakt golem Radosława Galanta. Goście cieszyli się jednak z połowicznego odrobienia strat zaledwie dwanaście sekund, po których Lewartowski skapitulował po uderzeniu Marcina Horzelskiego. Wynikiem 3:1 zakończyła się pierwsza tercja, a z kolei w drugiej mimo mocnej wymiany ciosów rezultat nie uległ zmianie.

Na początku trzeciej odsłony dobrze w ofensywie zachował się Jason Seed, którego indywidualny rajd otworzył drogę do bramki Christianowi Mroczkowskiemu. Wynik 3:2 należało uznać za mocno niebezpieczny, ale ostatecznie jastrzębianie dowieźli go do końca zarówno udanym wybijaniem rywala z rytmu, jak i znakomitą postawą Patrika Nechvatala, który ofiarnie zatrzymywał ataki napastników GKS Tychy. Dodajmy, że w samej końcówce nasz golkiper został ostro potraktowany przez jednego z zawodników gości, ale na szczęście skończyło się na strachu.

Ostatecznie trzy punkty pozostały na Jastorze, a mistrzowie Polski po raz drugi w tym sezonie znaleźli sposób na podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego.

15 października 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
1:0 Rac (Jarosz) 14:26
2:0 Rac (R. Nalewajka, Kalns) 15:14
2:1 Galant (Seed) 15:43
3:1 Horzelski (Jarosz) 15:55
3:2 Mroczkowski (Seed, Bizacki) 40:31

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Razgals, Pavlovs - Górny, Bryk, Bashirov, Rac, Kalns - Horzelski, E. Sevcenko, Kasperlik, Mlynarovic, R. Nalewajka - Gimiński, Kameneu, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 31 - 29 / Kary: 39 min - 39 min / Widzów: 750.
Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński (główni) oraz Grzegorz Cudek, Artur Hyliński (liniowi).

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Czarny Jastrząb (100.106. * .32,) 21.10.2021 12:02

:)

~Ktosik (87.207. * .126) 16.10.2021 21:59

Super