JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel rozgromił Ślepsk Malow Suwałki 3:0

W meczu 20. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Było to 16. zwycięstwo z rzędu naszej drużyny, licząc wszystkie rozgrywki.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobyli goście po udanym ataku Bartłomieja Bołądzia. Po kolejnych akcjach rywale  Pomarańczowych prowadzili 3:1. Skuteczny atak Tomasza Fornala i jego blok do spółki z Łukaszem Wiśniewskim wyrównały stan seta po 4. Następnie Benjamin Toniutti „ustrzelił” zagrywką Pawła Halabę i wyszliśmy na prowadzenie. W dalszej części seta kilkoma świetnymi akcjami w obronie popisał się Jakub Popiwczak, a kontry pewnie wieńczył Jan Hadrava (8:5). Kiedy nasza przewaga urosła do pięciu „oczek” (12:7), trener Dominik Kwapisiewicz poprosił o czas. Po pauzie jego zespół zdobył dwa punkty z rzędu, ale szybko odzyskaliśmy pięciopunktowe prowadzenie (15:10). As Cezarego Sapińskiego sprawił, że na tablicy pojawił się wynik 16:13. Chwilę potem suwałczanie zbliżyli się nawet na różnicę dwóch punktów (17:15). Po stronie gości skuteczny był Bołądź. Przy zagrywce Andreasa Takvama przeciwnicy doszli nasz zespół na jeden punkt (19:18). Przy stanie 20:18 trener dokonał podwójnej zmiany. Na placu gry zameldowali się: wracający po kilkumiesięcznej przerwie z powodu kontuzji dłoni Stephen Boyer oraz Eemi Tervaportti. Roszada miała charakter krótkotrwały. Po niej znów jastrzębianie odskoczyli ekipie z Suwałk na kilka „oczek” (22:19). Wydawało się, że as serwisowy Jurija Gladyra na 23:19 znacznie uspokoił sytuację na boisku, ale suwałczanie znów nacisnęli (23:21). Spokój i efektywność Hadravy w dwóch ostatnich akcjach zapewniły Pomarańczowym wygraną w premierowej partii (25:21).

Druga część meczu na starcie miała wyrównany przebieg, ale z każdą kolejną akcją JW zaczęł powiększać swoje prowadzenie (6:4, 8:5). Liderem  ofensywy Pomarańczowych był Hadrava. Po wykorzystanym ataku Wiśniewskiego z piłki przechodzącej wynik brzmiał 11:7. Wówczas szkoleniowiec gości zareagował przerwą na żądanie, po której Sapiński przestrzelił w aut. Zaraz potem Fornal okiwał przeciwników na siatce, a następnie Sapiński nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki (14:7). As serwisowy Fornala złożył się na wynik 16:8. Kiedy w kolejnej akcji Wiśniewski zatrzymał blokiem Halabę, trener Ślepska Malow znów poprosił o czas, bo na tablicy widniał rezultat 17:8. Przy stanie 18:10 na placu gry pojawił się Rafał Szymura, który zmienił Trevora Clevenota. Raz jeszcze na placu gry zameldowali się Boyer i Tervaportti. Francuz może mówić o pechu, gdyż podczas blokowania piłki doznał urazu palca w dłoni i z krwawiącą ręką musiał opuścić plac gry. Popsuty przez Halabę serwis oznaczał koniec drugiej partii i wynik 25:19.

Trzeci set rozpoczął się od asa serwisowego Bena Toniutteigo na Halabie. Później w kilku akcjach świetnie pokazał się Szymura (6:3, 7:5). As serwisowy Gladyra był równoznaczny z wynikiem 9:6. Kolejna w tym meczu „kiwka” autorstwa Fornala dała jastrzębskiej ekipie czteropunktowe prowadzenie (11:7). W pewnym momencie tej partii drużyna z Suwałk zaczęła stawiać opór (12:11, 13:12). Ręce same składały się do oklasków po akcjach Toniuttiego granych z Szymurą oraz Fornalem przez szóstą strefę (15:13). Popisowa akcja, w której Popiwczak podbił potężny cios Bołądzia, a następnie Fornal wyprowadził skuteczny kontratak złożyły się na  prowadzenie gospodarzy 18:15. Po czasie wziętym przez trenera Ślepska Malow Fornal zablokował Bołądzia. Jastrzębski zespół utrzymał bezpieczną przewagę do końca i po akcji Hadravy rozstrzygnął tego seta i całe spotkanie w stosunku 3:0.