Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu odbył się mecz eliminacji Mistrzostw Świata w futsalu [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski w futsalu pewnie sięgnęła po zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w 2024 roku.

W Jastrzębiu odbył się mecz eliminacji Mistrzostw Świata w futsalu [ZDJĘCIA]

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju 3:0 pokonali Greków i 2437 zadowolonych widzów oklaskami nagrodziło biało-czerwonych.

Okazji do braw nie brakowało od samego początku meczu, który rozpoczął się od kanonady Michała Marka. Kontynuowali ją Tomasz Kriezel i Mikołaj Zastawnik oraz Remigiusz Spychalski, ale bramkarz gości był czujny i korzystał również ze wsparcia słupków.

Widząc, że polski zespół bije głową w mur, selekcjoner na 5 minut i 2 sekundy przed końcem pierwszej połowy poprosił o czas i przekazał zawodnikom wskazówki. O tym, że były trafne przekonano się błyskawicznie, bo 2 minuty później Dimitris Zervas przeżył najgorszą minutę spotkania. W odstępie 27 sekund dwa razy musiał bowiem wyciągać piłkę z siatki. Najpierw po strzale Michała Kubika spod linii bocznej Mateusz Mrowiec znalazł się w odpowiednim czasie we właściwym miejscu. Stał bowiem przy „długim” słupku gdzie poleciała muśnięta jeszcze przez golkipera piłka. Samo sfinalizowanie akcji, polegające na strzale z linii bramkowej, nie było już więc żadnym problemem. Za to to co zrobił niespełna pół minuty później Mikołaj Zastawnik bez wątpienia można nazwać futsalową sztuką przez największe „S”. Nie dość, że odebrał piłkę rywalowi na jego połowie to jeszcze wbiegł w pole karne, żeby tam zatańczyć z dwoma przeciwnikami i wyprowadzić ich w pole, a kiedy już stanął oko w oko z bramkarzem to bezczelnie z 5. metra „podcinką” nad przyklękającym bramkarzem ustalił wynik pierwszej połowy.

Dwubramkowa przewaga sprawiła, że po przerwie, w której Prezes PZPN Cezary Kulesza i Wiceprezes Adam Kaźmierczak, poprzednio Przewodniczący Komisji Futsalu, podziękowali za lata gry w reprezentacji Polski jastrzębianinowi Sebastianowi Wojciechowskiemu, biało-czerwoni grali już spokojnie. W dodatku szybko, bo już w 25. minucie gry dorzucili trzecie trafienie, bo Remigiusz Spychalski płaskim uderzeniem z 10. metra przypieczętował zwycięstwo.

Wprawdzie okazji na poprawienie jego rozmiarów nie brakowało, ale Pawłowi Kaniewskiemu, Mateuszowi Mrowcowi (spojenie w 31. minucie) czy Kacprowi Sendlewskiemu (słupek na 16 sekund przed końcową syreną) zabrakło precyzji, a może zostawili sobie ostrą amunicję na kolejny mecz. Przed nimi bowiem już 7 października wyjazdowy mecz z Azerbejdżanem, który w światowym rankingu plasuje się wyżej niż Polska.

Polska – Grecja 3:0 (2:0)

  • 1:0 – Mrowiec (16:10),
  • 2:0 – Zastawnik (16:37),
  • 3:0 – Spychalski (24:10).

POLSKA: Kałuża; Kriezel – Kubik, Zastawnik – Marek; Leszczak, Spychalski, Kaniewski, Mrowiec oraz Sendlewski, Surmiak, Roll, Hoły. Trener Błażej Korczyński.

GRECJA: Zervas; Karavidas – Ensi, Kondylatos – Tsinas; Gousis, Manos, Ntatis, Panou oraz Karydas, Tsepas, Papakostas, Kontogeorgis. Trener Ioannis Ziavas.

źródło: slzpn.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].