Jastrzębski Węgiel zagra z Mistrzem Francji [ZAPOWIEDŹ]

We wtorek zespół JW dotarł na południe Francji, gdzie dziś o godzinie 18:00 rozegra z miejscowym klubem Montpellier HSC VB mecz w ramach 2. kolejki Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel zagra z Mistrzem Francji [ZAPOWIEDŹ]

Operację „Montpellier” ekipa rozpoczęła już w poniedziałek. Po popołudniowych zajęciach zespół i sztab szkoleniowy wyruszyli na nocleg do hotelu Hilton Garden Inn Kraków na lotnisku w Balicach, a stamtąd o godzinie 6 rano udali się do Francji. Lot do Marsylii, a następnie podróż autokarem na miejsce zakończyła się przed południem.

Drużyna z Montpellier obecnie plasuje się na szóstym miejscu w ligowej stawce. Sezon rozpoczęła od trzech porażek, ale kolejne pięć spotkań wygrała. Ekipa ta to wielonarodowa mieszanka. Co ciekawe, w wyjściowej szóstce gra aż trzech Brazylijczyków i dwóch Argentyńczyków. W szeregach francuskiej drużyny jest też Kanadyjczyk.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów mistrzowie Francji ulegli na wyjeździe wicemistrzowi Niemiec VfB Friedrichshafen 2:3. Natomiast zespół JW pokonał na inaugurację przed własną publicznością serbską Vojvodinę Nowy Sad 3:0.

Jastrzębski Węgiel przystępuje do tego spotkania w dobrych nastrojach, jako zespół niepokonany w tym sezonie na żadnym polu – w lidze, Superpucharze oraz Lidze Mistrzów.

Początek środowej potyczki o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].