JKH GKS Jastrzębie zmierzy się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS Sanok. Jak mecz typują bukmacherzy?

W piątkowe późne popołudnie JKH GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z Marmą Ciarko STS Sanok w kolejnym meczu Polskiej Hokej Ligi. Zakłady bukmacherskie na to spotkanie przygotował m.in. bukmacher Fortuna. Kto okaże się lepszy? Sprawdźmy jak przewidują to eksperci.

JKH GKS Jastrzębie zmierzy się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS Sanok. Jak mecz typują bukmacherzy?

JKH GKS faworytem bukmachera

Bukmacher Fortuna przygotował kursy na mecz, który odbędzie się w piątek. Jego faworytem będzie JKH GKS Jastrzębie. Zespół z Jastrzębia-Zdroju zanotował ostatnio bardzo dobry wynik w domowym meczu z ekipą z Torunia (zwycięstwo 8:1) a teraz chce powtórzyć skuteczną grę w Sanoku.

Oba zespoły są sąsiadami w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Obecnie jednak JKH GKS Jastrzębie jest nieco wyżej w ligowej hierarchii mając na swoim koncie 39. punktów po 23. meczach. Marka Ciarko STS Sanok ma ich 28.

Zakłady bukmacherskie Fortuna doceniły lepszą postawę JKH GKS Jastrzębie w tamtym spotkaniu. Czy zawodnicy trenera Roberta Kalabera wywiążą się z roli faworyta? O tym przekonamy się w piątek.

Zakłady bukmacherskie na mecz JKH GKS Jastrzębie – Marma Ciarko STS Sanok wyglądają w Fortunie następująco:

  • Marma Ciarko STS Sanok – 3.70
  • Remis – 4.50
  • JKH GKS Jastrzębie – 1.70

Jak widać, chociaż mecz odbędzie się w Sanoku to większe szanse na wygraną mają przyjezdni z Jastrzębia-Zdroju. Nie byłby to zresztą pierwszy sukces JKH GKS-u Jastrzębie w tym sezonie na terenie najbliższego ligowego rywala. Przypominamy, że zakłady bukmacherskie w Polsce można obstawiać zarówno przez Internet jak i w stacjonarnych punktach bukmacherskich, ale wyłącznie u bukmacherów posiadających zezwolenie. Tutaj dostępna jest lista punktów stacjonarnych w Jastrzębiu-Zdroju.

Pojedynki bezpośrednie

W tym sezonie konfrontacje obu ekip wypadają na remis, choć Marma Ciarko STS Sanok potrzebowała do wygrania w Jastrzębiu-Zdroju rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 0:0. W serii karnych goście byli wówczas lepsi, a po stronie hokeistów z Jastrzębia-Zdroju pudłowali Mark Kaleinikovas, Raivo Freidenfelds oraz Josef Mikyska.

Z kolei w Sanoku górą byli zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Marka Kaleinikovasa. Piątkowa konfrontacja będzie zatem trzecim w tym sezonie starciem drużyn z Jastrzębia-Zdroju i Sanoka.

Trzeba gonić czołówkę

W tej chwili JKH GKS Jastrzębie zajmuje piąte miejsce w lidze i ma sześć punktów straty do czwartej drużyny GKS-u Tychy. Jednak trener Robert Kalaber zapowiada walkę o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off. Awans do „czwórki” byłby z pewnością osiągnięciem zamierzonego celu.

Z pewnością JKH GKS Jastrzębie będzie w stanie osiągnąć taki wynik, jeśli zagra skutecznie w najbliższych meczach. Obecna forma drużyny jest bowiem lepsza niż miało to miejsce na początku sezonu, gdy wyniki nie były najlepsze. Nie zmieniają tego nawet porażki z GKS-em Tychy i Cracovią (po dogrywce), chociaż rzecz jasna strata tych punktów jest bolesna.

Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych podlega karze. Hazard wiąże się z ryzykiem. 18+

Materiał zewnętrzny