Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” rozwija swoją działalność i zachęca młodych jastrzębian do zainteresowania się działalnością tej organizacji. W tym celu pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego a Stowarzyszeniem „Jastrzębski Sport” podpisano umowę o współpracy.

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”
Historia GKS Jastrzębie jest przedmiotem zainteresowania stowarzyszenia „Jastrzębski Sport”. Fot. Biuro Prasowe GKS Jastrzębie

Stowarzyszenie „Jastrzębski Sport” nawiązało współpracę z „Korfantym”

Stowarzyszenie "Jastrzębski Sport" jest inicjatywą społeczną grupy miłośników i pasjonatów sportu w Mieście Jastrzębie-Zdrój, zostało założone w 2019 roku. Jednym z celów organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej, a także organizowanie imprez, wystaw tematycznych, prelekcji.

Dyr. Ewa Mentel i prezes Adam Cieślak zawarli porozumienie o współpracy

- Porozumienie, jakie zawarliśmy z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju ma na celu zachęcenie młodzieży do włączenia się w działalność stowarzyszenia. Nasz miasto ma ciekawą historię związaną również z różnymi dyscyplinami sportowymi i warto ją poznawać. Chcielibyśmy dać uczniom możliwość aktywnego włączenia się w nasze inicjatywy. Pole współpracy jest szerokie, może to być pomoc przy organizacji imprez, fotografowanie czy przeprowadzanie wywiadów ze sportowcami - mówił Adam Cieślak, prezes stowarzyszenia.

Dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel zauważa pozytywne aspekty zawartej współpracy.

- Uczniowie zapoznają się z historią jastrzębskiego sportu, która jest ważną częścią historii naszego miasta. Wezmą udział w prelekcjach i spotkaniach poświęconych tym zagadnieniom. Chętni będą mogli aktywnie włączyć się w działalność stowarzyszenia podczas organizacji różnych imprez, spotkań, czy innych przedsięwzięć - podkreślała dyrektor.

Działalność stowarzyszenia „Jastrzębski Sport” przyczynia się do powstania lokalnej tożsamości. Sport jest nieodłączną częścią miasta, ale też trenowanie niektórych dyscyplin zaczęło się u nas na długo przed uzyskaniem praw miejskich. Warto, aby mieszkańcy, szczególnie młodzi, zapoznali się z tą historią.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].