Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy KS Nautilus wywalczyli aż 55 medali na zawodach w Gliwicach

Niezwykłe emocje towarzyszyły zawodnikom Klubu Sportowego Nautilus Jastrzębie-Zdrój, którzy 1 i 2 kwietnia startowali na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Pływaniu w Płetwach. Mistrzostwa te odbyły się na basenie Olimpijczyk w Gliwicach i stanowią najważniejszą rangę zawodów w kraju.

Zawodnicy KS Nautilus wywalczyli aż 55 medali na zawodach w Gliwicach
Zawodnicy KS Nautilus pokazali, że nie mają sobie równych. fot. materiały prasowe KS Nautilus

Zawodnicy KS Nautilus wywalczyli aż 55 medali na zawodach w Gliwicach

W różnych konkurencjach udział wzięło około 200 pływaków z 12 klubów całej Polski. Jastrzębski Klub Nautilus reprezentowało 30 zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Podczas mistrzostw zawodnicy Nautilusa zdobyli wiele cennych krążków indywidualnie, jak i zespołowo w sztafetach.

Najcenniejszy tytuł Mistrza Polski zdobyli Milena Magierek 50BF, 100PP, 200BF, 100BF oraz Bartosz Grad 50BF, 100BF, 200BF, 400BF. Cztery złote krążki zdobyte indywidualnie przez Milenę i Bartka oraz kolejne srebrne i brązowe dały im dodatkowo tytuł multimedalistów tych zawodów.

Złoto zdobyli również: Konrad Bieryt 50BF, 100PP, Andrzej Bukowski 400PP, 800PP, Anna Okoń 200BF, 400BF, Natalia Cabała 100PW i Ewa Łęcka 50PP. Ponadto na najwyższym podium stanęła jeszcze dwukrotnie sztafeta Junior 1 Mix zawodników kategorii D i E.

Oprócz 18 złotych medali Nautilus wywalczył 20 srebrnych oraz 17 brązowych, Co daje łącznie liczbę 55 cennych krążków. W klasyfikacji medalowej KS Nautilus uzyskał pierwsze miejsce, stając się potęgą tych mistrzostw.

Podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski zostały również wręczone powołania do kadry narodowej na rok 2023. Klub może się poszczycić powołaniem aż czterech zawodników Nautilusa. W gronie Reprezentacji Polski znaleźli się: Amelia Pisarczyk, Zuzanna Rzepka, Jakub Lewicki i Jakub Pelaczyk.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom klubu Nautilus Jastrzębie-Zdrój należą się ogromne gratulacje. Ich ciężka praca na treningach została nagrodzona wysokimi miejscami na podium Mistrzostw Polski 2023. Za tak wysokim sukcesem klubu od lat stoi niezawodny "Pan Płetwa" Krzysztof Radomski. To jemu należą się gratulacje za przygotowanie pływaków do zawodów oraz za zaangażowanie i poświęcony czas na treningach.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~analiza (91.224. * .247) 05.04.2023 07:13

Po tylu latach na rynku tak kiepskie stroje, kompletnie nie widoczne logo. Kiedy tam ktoś weźmie się za myślenie? dotacje przechodzą koło nosa od lat niestety.
Gratuluje pływakom bo tylko im się chce.

~PanWino (5.184. * .63) 04.04.2023 10:22

Przy okazji. Może ktoś by się pokusił w wolnej chwili o porównanie osiągnięć i budżetów jastrzebskich klubów sportowych.

~PanWino (5.184. * .63) 04.04.2023 10:13

Gratulacje