Jastrzębski Węgiel błyszczał na Gali PLS

We wtorek w Warszawie odbyła się Gala Polskiej Ligi Siatkówki podsumowująca miniony sezon w PlusLidze. Dla Jastrzębskiego Węgla był to niezwykle miły wieczór, bowiem na Gali uhonorowani zostali: przyjmujący Tomasz Fornal, trener Marcelo Mendez oraz Jastrzębska Spółka Węglowa, a więc Strategiczny Partner Klubu.

Jastrzębski Węgiel błyszczał na Gali PLS

To był wyjątkowy sezon dla Jastrzębskiego Węgla. Na krajowej arenie klub sięgnął po Superpuchar Polski oraz w imponującym stylu wywalczył Mistrzostwo Polski. Osiągnięcia te zostały docenione. Specjalna kapituła złożona z ludzi polskiej siatkówki we wspólnych głosowaniach wybrała siatkarki i siatkarzy oraz trenerów, którzy wczoraj zostali uhonorowani w trakcie Gali Polskiej Ligi Siatkówki odbywającej się w warszawskim Hotelu Arche.

Jeśli chodzi o JW, to w pierwszej kolejności wyróżniona została Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Partner Strategiczny. Spółka uhonorowana została Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki, w docenieniu zasług w zakresie mecenatu dla polskiej ligowej siatkówki. Wyróżnienie to z rąk Prezesa Zarządu Klubu Adama Gorola odebrał na Gali PLS Prezes Zarządu JSW Tomasz Cudny. Oprócz JSW nagrodzono jeszcze – Polkomtel, czyli operatora sieci Plus oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police.

Tytuł „Trenera sezonu” powędrował do trenera JW Marcelo Mendeza. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne Argentyńczyka, nagrodę tę odebrał w jego imieniu jego asystent Leszek Dejewski. Za konkurentów szkoleniowiec miał Tuomasa Sammelvuo z ZAKSY oraz Michała Winiarskiego z Aluronu CMC Warty Zawiercie.

„Siatkarzem sezonu” wybrano przyjmującego Tomasza Fornala, który ma za sobą kapitalny sezon, w którym był jednym z liderów zespołu. W pokonanym polu pozostawił on dwóch kolegów grających na tej samej pozycji w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle: Aleksandra Śliwkę oraz Bartosza Bednorza.

Wolałbym zagrać jeszcze jeden mecz z ZAKSĄ, niż stać tu na scenie. Dziękuję bardzo za wybranie mnie siatkarzem sezonu. Dziękuję całej organizacji Jastrzębskiego Węgla, że ponad 4 lata temu zaufali mi i miałem okazję grać w tym klubie. Mam jeszcze rok kontraktu, kto wie, co będzie dalej. Chłopakom z drużyny, dzięki którym tutaj jestem. Administracji, która pracuje codziennie w klubie. Sztabowi na czele z Marcelo Mendezem i Stephenowi Boyerowi, który pożyczył mi garnitur na Galę. Dziękuję mojej rodzinie i mam nadzieję do zobaczenia za rok – powiedział Tomasz Fornal.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].