Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel błyszczał na Gali PLS

We wtorek w Warszawie odbyła się Gala Polskiej Ligi Siatkówki podsumowująca miniony sezon w PlusLidze. Dla Jastrzębskiego Węgla był to niezwykle miły wieczór, bowiem na Gali uhonorowani zostali: przyjmujący Tomasz Fornal, trener Marcelo Mendez oraz Jastrzębska Spółka Węglowa, a więc Strategiczny Partner Klubu.

Jastrzębski Węgiel błyszczał na Gali PLS

To był wyjątkowy sezon dla Jastrzębskiego Węgla. Na krajowej arenie klub sięgnął po Superpuchar Polski oraz w imponującym stylu wywalczył Mistrzostwo Polski. Osiągnięcia te zostały docenione. Specjalna kapituła złożona z ludzi polskiej siatkówki we wspólnych głosowaniach wybrała siatkarki i siatkarzy oraz trenerów, którzy wczoraj zostali uhonorowani w trakcie Gali Polskiej Ligi Siatkówki odbywającej się w warszawskim Hotelu Arche.

Jeśli chodzi o JW, to w pierwszej kolejności wyróżniona została Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Partner Strategiczny. Spółka uhonorowana została Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki, w docenieniu zasług w zakresie mecenatu dla polskiej ligowej siatkówki. Wyróżnienie to z rąk Prezesa Zarządu Klubu Adama Gorola odebrał na Gali PLS Prezes Zarządu JSW Tomasz Cudny. Oprócz JSW nagrodzono jeszcze – Polkomtel, czyli operatora sieci Plus oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police.

Tytuł „Trenera sezonu” powędrował do trenera JW Marcelo Mendeza. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne Argentyńczyka, nagrodę tę odebrał w jego imieniu jego asystent Leszek Dejewski. Za konkurentów szkoleniowiec miał Tuomasa Sammelvuo z ZAKSY oraz Michała Winiarskiego z Aluronu CMC Warty Zawiercie.

„Siatkarzem sezonu” wybrano przyjmującego Tomasza Fornala, który ma za sobą kapitalny sezon, w którym był jednym z liderów zespołu. W pokonanym polu pozostawił on dwóch kolegów grających na tej samej pozycji w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle: Aleksandra Śliwkę oraz Bartosza Bednorza.

Wolałbym zagrać jeszcze jeden mecz z ZAKSĄ, niż stać tu na scenie. Dziękuję bardzo za wybranie mnie siatkarzem sezonu. Dziękuję całej organizacji Jastrzębskiego Węgla, że ponad 4 lata temu zaufali mi i miałem okazję grać w tym klubie. Mam jeszcze rok kontraktu, kto wie, co będzie dalej. Chłopakom z drużyny, dzięki którym tutaj jestem. Administracji, która pracuje codziennie w klubie. Sztabowi na czele z Marcelo Mendezem i Stephenowi Boyerowi, który pożyczył mi garnitur na Galę. Dziękuję mojej rodzinie i mam nadzieję do zobaczenia za rok – powiedział Tomasz Fornal.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].