Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryan Sclater w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębski Węgiel podpisał roczny kontrakt z atakującym reprezentacji Kanady Ryanem Sclaterem.

Ryan Sclater w Jastrzębskim Węglu

– Głównym powodem mojego przyjścia do Jastrzębskiego Węgla jest chęć gry na najwyższym możliwym poziomie, bycie częścią drużyny, którą tworzy tylu świetnych zawodników, od których można się dużo nauczyć. Chcę pracować w tym zespole na coś niesamowitego i wygrywać jak najwięcej spotkań – mówi Ryan Sclater.

Atakujący reprezentacji Kanady zastąpi w Klubie Czecha Jana Hadravę, który zdecydował się na rozwiązanie obowiązującego kontraktu i – za zgodą Zarządu Klubu – przeszedł do tureckiego  Galatasaray Stambuł.

Ryan Sclater jest piątym Kanadyjczykiem, który będzie występował w Jastrzębskim Węglu. Przed nim barw Klubu bronili: Thomas Jarmoc, Jason De Rocco, Tontje Van Lankvelt i Graham Vigrass.

Nowy atakujący pochodzi z Port Coquitlam z okolic Vancouver. Swoją karierę siatkarską zaczynał w drużynie uczelnianej Trinity Western Spartans, z którą dwukrotnie wygrał rozgrywki uniwersyteckie. Pierwszy zawodowy kontrakt podpisał w 2017 roku z niemieckim klubem SVG Lüneburg. Spędził w nim dwa sezony, a następnie na trzy lata przeniósł się do Francji. W Ligue A najpierw przez dwa lata grał w Montpellier UC, a następnie przez rok w Arago de Sete. W minionym sezonie występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zespole Al Jazira Sport Club.

Od 2017 roku jest w kadrze narodowej Kanady. Wystąpił z nią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie dotarł z reprezentacją do ćwierćfinału.

– Moje oczekiwania co do gry w Jastrzębskim Węglu i w Polsce to przede wszystkim siatkówka na najwyższym poziomie, dużo presji w każdym spotkaniu. To środowisko będzie pchało mnie do poprawiania swoich umiejętności jako zawodnika. Chcę się nauczyć wielu nowych rzeczy i po prostu nie mogę się doczekać, by oglądać tę pasję i ekscytację kibiców siatkówki w tym kraju – podkreśla Kanadyjczyk.

– Cieszę się, że w szybkim czasie udało nam się znaleźć wartościowe zastępstwo za Janka Hadravę. W jego miejsce trafia do nas zawodnik z doświadczeniem na arenie międzynarodowej zdobytym dzięki grze w niezłej reprezentacji, olimpijczyk, gracz mający za sobą występy w solidnej lidze francuskiej, który chce wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Współpraca ta powinna wyjść na dobre obu stronom – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].