Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Plan przygotowań Jastrzębskiego Węgla

21 sierpnia po trzynastu tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek Jastrzębski Węgiel powróci do treningów.

Plan przygotowań Jastrzębskiego Węgla

Drużyna oraz sztab szkoleniowy spotkają się w poniedziałek 21 sierpnia w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Na rano zaplanowano badania lekarskie, natomiast po południu odbędzie się trening siatkarski.

W inauguracyjnych zajęciach wezmą udział następujący zawodnicy: Jurij Gladyr, Rafał Szymura, Moustapha M’Baye, Bartosz Makoś, Mateusz Jóźwik, Adrian Markiewicz. Do tej grupy dołączą także adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Znaczna cześć zawodników zespołu będzie przygotowywać się na zgrupowaniach reprezentacji do Mistrzostw Europy (28 sierpnia – 16 września). Dotyczy to Polaków: Tomasza Fornala, Jakuba Popiwczaka, Norberta Hubera, Francuzów: Benjamina Toniuttiego i Jeana Patry’ego, Chorwata Marko Sedlacka oraz Fina Eemiego Tervaporttiego.

Po występach w Lidze Narodów Kanadyjczyk Ryan Sclater nie będzie uczestniczył w dalszej części sezonu reprezentacyjnego, dlatego będzie w Jastrzębiu-Zdroju najszybciej spośród całej grupy kadrowiczów. Po zakończeniu Eurovolley 2023 w klubie stawią się Francuzi oraz Marko Sedlacek. Natomiast reprezentantów Polski oraz Eemiego Tervaporttiego czeka jeszcze walka o bilet na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w dniach od 30 września do 8 października.

To samo dotyczy trenera Marcelo Mendeza, który również przygotowuje się wraz z kadrą Argentyny do kwalifikacji olimpijskiej i wróci do Polski w połowie października. Pod jego nieobecność treningi z drużyną prowadzić będą jego asystenci Leszek Dejewski, Henrique Furtado oraz pozostali sztabowcy.

Zanim wystartują przygotowania do PlusLigi sezonu 2023/2024 Jastrzębski Węgiel weźmie udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku. Zawody te odbędą się w Gdańsku w dniach od 17 do 20 sierpnia, a miejscem zawodów będzie Energa Stadion Letni Gdańsk (ul. Jantarowa, wejście na plaże nr 53).

W planie przygotowań JW do sezonu są treningi na własnych obiektach, sparingi oraz udział w turnieju towarzyskim. – Będziemy korzystać z obiektów miejskich, takich jak: basen, hala oraz boiska do siatkówki plażowej – mówi Leszek Dejewski.

W dniach 4 i 5 października zespół rozegra dwa sparingi w Jastrzębiu-Zdroju, najpierw z beniaminkiem PlusLigi Exact Systems Norwid Częstochowa, a następnego dnia z zespołem Barkomu Każany Lwów. W dniach 14 i 15 października drużyna weźmie udział w Turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, który odbędzie się w hali Globus w Lublinie. W zawodach tych zagrają jeszcze: Asseco Resovia Rzeszów, LUK Lublin i włoski zespół Saturnia Aci Castello.

Pierwszy mecz sezonu ligowego z udziałem drużyny zaplanowano na 21 października. W pierwszej kolejce zespół zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Cztery dni później rozegra natomiast pierwsze spotkanie przed własną publicznością, a rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn. Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzów Polski z 2023 roku.

Według wstępnego terminarza w dniach 21-23.11.2023 drużyna przystąpi do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].