Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

20 maja 2023 roku. Tego dnia Jastrzębski Węgiel rozegrał ostatnie spotkanie sezonu 2022/2023, a był to finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Drużyna oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, do którego przystąpi jako mistrz Polski i wicemistrz Europy.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Tak jak prawie co roku, na początku okresu przygotowawczego nie jest obecny cały zespół Jastrzębskiego Węgla. Brakuje reprezentantów kraju, przed którymi w tym roku jeszcze dwie ważne imprezy: mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie. Polacy: Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal i Norbert Huber oraz Fin Eemi Tervaportti, wraz ze swoimi kadrami wezmą udział w obu imprezach. Natomiast Francuzi: Benjamin Toniutti i Jean Patry skupiają się jedynie na mistrzostwach Europy. Trójkolorowi jako gospodarze Igrzysk Olimpijskich, mają zagwarantowany udział w imprezie.

Nieobecny jest również Marcelo Mendez i Federico Baroni, którzy pracują z reprezentacją Argentyny, oraz pozostali zawodnicy zagraniczni, którzy niedługo pojawią się w Klubie.

Na miejscu jest Henrique Pereira Furtado, który dowodzi drużyną pod nieobecność pierwszego trenera, Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak oraz Bartosz Celadyn. W czasie, w którym Federico Baroni przebywa poza Klubem, funkcję trenera przygotowania motorycznego objął Bartosz Bielenda.

Do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla na czas przygotowań dołączyli: Vitalii Parkhomenko, Filip Popiwczak, Igor Łukasik oraz Jakub Szczurowski.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla co sezon wspiera pierwszy zespół w przygotowaniach i w trakcie sezonu. Dzięki temu młodzi adepci siatkówki rozwijają swoje umiejętności, podpatrując przy tym profesjonalnych zawodników podczas pracy.

Jeżeli można to tak nazwać, etyka pracy jest na naprawdę wysokim poziomie. Każdy trening to dawanie od siebie 100%. Nie mówię, że nie jest tak w Akademii, ale tutaj spotykamy się z tymi doświadczonymi zawodnikami, widzimy jak to u nich wygląda. Jest to dla nas super sprawa – mówi Filip Popiwczak, młodszy brat Jakuba Popiwczaka.

Sezon 2023/2024 zaczyna się dopiero pod koniec października z powodu rozgrywanych wcześniej kwalifikacji olimpijskich. Przerwa między rozgrywkami dla zawodników nie grających w kadrach narodowych była więc całkiem długa.

Bardzo się cieszę, że wracamy już do treningów i przygotowań. Rzeczywiście jest to dla mnie pierwszy specyficzny sezon dla mnie, gdzie praktycznie większości chłopaków jeszcze nie ma, bo nasze kozaki w reprezentacjach walczą o najważniejsze trofea. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że w zdrowiu tutaj wrócą. A my musimy po prostu starać się jak najlepiej przygotować do tego, że jak będziemy już wszyscy razem, wszystko na szybko poskładać i ruszać do boju – opowiada Moustapha M’Baye.

Bardziej zawsze tęsknie za emocjami. To jest adrenalina i to jest uzależniające. Wydaje mi się, że za tym najbardziej tęsknie i tak naprawdę nie mogę się doczekać meczów rozgrywanych na tej hali, bo jest to jeden z najprzyjemniejszych aspektów naszej pracy i mam nadzieję, że w tym sezonie kibice będą tak samo dopisywać, jak w poprzednim – dodaje nasz środkowy, który dołączył do drużyny w połowie poprzedniego sezonu.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].