Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel wygrał z beniaminkiem PlusLigi

W meczu 3. kolejki PlusLigi drużyna JW pokonała tegorocznego beniaminka Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0.

Jastrzębski Węgiel wygrał z beniaminkiem PlusLigi

Od początku sobotniego spotkania zespół gości narzucił swój styl gry. Liderem ofensywy byli: Norbert Huber oraz występujący w wyjściowym składzie Marko Sedlacek. Środkowy zdobył w premierowej odsłonie sześć punktów (trzy w ataku, jeden zagrywką i dwa blokiem), natomiast chorwacki przyjmujący popisał się 80-procentową skutecznością w ataku. Przewaga rosła z każdą kolejną akcją (7:3, 13:7, 20:11). W ostatniej akcji seta Sedlacek wybił piłkę po rękach blokujących Norwida (25:15).

W drugą część spotkania goście weszli równie obiecująco. Świetnie w ataku prezentował się zwłaszcza Jean Patry. Blok Tomasza Fornala na rywalu, a następnie jego as serwisowy sprawiły, że na tablicy wyświetlił się rezultat 8:2. Przy agresywnym serwisie Damiana Koguta gospodarze zmniejszyli straty (8:5). Chwilę później częstochowianie jeszcze bardziej się rozochocili, ale ich zapędy powstrzymał blokiem i atakiem Sedlacek (11:7). Gracze Norwida nadal jednak naciskali, zmniejszając stratę do jednego punktu (14:13). W porę zadziałał blok (niezawodny Huber) i znów goście mieli w miarę bezpieczną przewagę (16:13). Przy stanie 19:16 trener Marcelo Mendez znów dokonał podwójnej zmiany, ale gra nie traciła na jakości. Klamrą spinająca tę partię była akcja, w której Sedlacek wygrał „przepychankę” na siatce z przeciwnikami (25:20).

W początkowej fazie trzeciego seta z dobrej strony pokazał się Adrian Markiewicz, który najpierw świetnie sfinalizował akcję w kontrze, a następnie popisał się blokiem. Potem asem serwisowym popisał się Patry i wynik brzmiał 7:3. Moment przestoju w grze kosztował drużynę utratę bezpiecznej przewagi (8:7). Dwie skuteczne akcje autorstwa Tomasza Fornala (najpierw sprytna kiwka, a następnie mocny atak w dziewiąty metr) złożyły się na rezultat 12:8 dla JW. Kiedy gospodarze mieli w górze piłkę na jeden punkt różnicy, blokiem zatrzymał ich Huber (13:10). Wkrótce potem rywale dopięli swego (13:12). Wynik 16:14 dla JW był równoznaczny z podwójną zmianą dokonaną przez szkoleniowca po raz trzeci w tym spotkaniu. Edvins Skrudres od razu zagrał w kontrze do Markiewicza, a ten nie dał szans rywalom (17:15). W następnej akcji częstochowianie przestrzelili w ofensywie (18:16). Mistrzowie Polski nie stracili rezonu i po akcji, w której gospodarze dotknęli siatki, zakończyli zwycięsko trzecią partię i cały mecz 3:0.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)

Exact Systems Hemarpol Częstochowa:

Dulski, Espeland, Hain, Keturakis, Rymarski, Kogut, Takahashi (libero) oraz Borkowski, Sobański, Bouguerra, Kowalski.

Jastrzębski Węgiel:

Patry, Toniutti, Huber, Markiewicz, Sedlacek, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].