Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel poznał ostatniego przeciwnika w fazie grupowej CEV Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel poznał czwartego przeciwnika w fazie grupowej CEV Ligi Mistrzów. Będzie nim hiszpański klub Guaguas Las Palmas.

Jastrzębski Węgiel poznał ostatniego przeciwnika w fazie grupowej CEV Ligi Mistrzów

I to właśnie z zespołem z Wysp Kanaryjskich przyjdzie zmierzyć się drużynie na inaugurację zmagań grupowych tych rozgrywek. Mecz z Hiszpanami w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się 22 listopada o godz. 20:30.

Mistrzowie Hiszpanii uzupełnili stawkę drużyn tworzących grupę D. Są to: Jastrzębski Węgiel, brązowy medalista niemieckiej ligi SVG Luneburg, wicemistrz Czech Jihostroj Ceske Budejovice.

Aby dostać się do fazy grupowej LM ekipa ze stolicy wyspy Gran Canaria musiała przebrnąć przez dwie rundy kwalifikacji. W pierwszej rundzie hiszpańska drużyna wygrała organizowany u siebie turniej, pokonując rumuńską Arcadę Galati oraz chorwacką Mladost Zagrzeb. Natomiast w drugiej rundzie zespół z Las Palmas wziął udział w turnieju w Belgradzie, nie dając szans: Budvie Budva z Czarnogóry, Hypo Tirolowi Innsbruck z Austrii oraz miejscowemu Partizanowi.

W drużynie z Las Palmas jest kilku graczy dobrze znanych kibicom, jak: Miguel Angel de Amo (kiedyś AZS Częstochowa), Nicolas Bruno, który w barwach Halkbanku Ankara walczył z zespołem w tym roku o awans do finału Ligi Mistrzów, Maximiliano Cavanna (w przeszłości Aluron CMC Warta Zawiercie), czy wreszcie były zawodnik JW, Kanadyjczyk Graham Vigrass.

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół rozegra po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Z grup bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie ich zwycięzcy. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przejdą do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przejdą do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].