Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

[ZAPOWIEDŹ] Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie

W sobotę o godzinie 13:00 rozpocznie się ostatnie w 2023 roku spotkanie wyjazdowe GKS-u Jastrzębie. Drużyna zmierzy się w nim ze Stomilem Olsztyn.

[ZAPOWIEDŹ] Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie

Sobotni rywale na finiszu rozgrywek ligowych w 2023 roku znajdują się w strefie spadkowej, zajmując 15. pozycję z dorobkiem 20 punktów. Taka pozycja olsztynian jest sporym zaskoczeniem. W poprzednim sezonie „Duma Warmii” była o włos od awansu na zaplecze ekstraklasy, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Motoru Lublin w finale baraży.

Dotychczasowy bilans Stomilu to sześć zwycięstw, dwa remisy i aż dziesięć porażek, z czego trzy zanotowane w trzech ostatnich meczach, kiedy to drużyna prowadzona przez trenera Janusza Bucholca przegrała na wyjazdach z Lechem II Poznań (0:1), Radunią Stężyca (0:1) i Zagłębiem II Lubin (1:2). Najlepszym strzelcem zespołu jest z czterema golami Filip Wójcik, a w sobotę Stomil będzie musiał sobie radzić bez jednego ze swoich podstawowych zawodników, Karola Żwira, który w Lubinie został ukarany czerwoną kartką.

Dla GKS-u Jastrzębie spotkanie w Olsztynie będzie ostatnią wyjazdową rywalizacją w 2023 roku. Będzie jednocześnie kolejną okazją, aby zgarnąć pierwsze w trwających rozgrywkach trzy punkty na terenie rywala. Jest to o tyle ważne, że w tabeli ligowej wyprzedzamy olsztynian zaledwie o jeden punkt.

Do tego spotkania przystąpi bez trzech zawodników: Karol Fietz i Sebastian Rogala pauzują z powodu czterech żółtych kartek, a z powodu czerwonej kartki otrzymanej w Stalowej Woli do Olsztyna z drużyna nie pojedzie bramkarz Jakub Trojanowski. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą za to już Szymon Kiebzak i Joao Guilherme, którzy po pauzie w Stalowej Woli mogą być brani pod uwagę przy ustalaniu składu.

Pierwsze w tym sezonie spotkanie GKS-u ze Stomilem, rozegrane w lipcu przy Harcerskiej, zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Gola dla zespołu zdobył Farid Ali, a trzy punkty Stomilowi zapewnili Piotr Kurbiel i Bartosz Florek.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].